Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. august 2016

Baránek: Odchod pätice vzbúrencov zo Siete je výhodný pre nich i pre Most-Híd

Odchod poslancov Andreja Hrnčiara, Martina Fedora, Kataríny Cséfalvayovej, Igora Janckulíka a Eduarda Adamčíka zo strany Sieť a rokovanie o spolupráci s Mostom-Híd je výhodný politický ťah pre nich i pre stranu Bélu Bugára.

Pre TASR to uviedol politológ Ján Baránek s tým, že tento krok je prospešný i pre vládnu koalíciu, no fatálny pre stranu #Sieť.

"Mňa to neprekvapuje, nasvedčovali tomu aj problémy na sneme #Siete. Pre túto koalíciu je to momentálne výhodné, lebo jej odpadajú prípadné problémy v koaličnej rade," povedal Baránek. #Sieť týmto pádom považuje za mŕtvu. Odchod pätice vzbúrencov vníma z ich strany ako logický krok, ktorý môže napokon posilniť Most-Híd.

"Pokiaľ ich prijmú, bude otázne, či si nezačne Most-Híd nárokovať na ministerstvo dopravy," podotkol politológ. Rezort dopravy v súčasnosti vedie nový predseda #Siete Roman Brecely.

Podľa politológa Michala Horského Brecely avizoval, že sa usiluje o istý spôsob dohody vo vnútri strany. "Odchod týchto poslancov zo snemu však už jasne preukázal, že o takéto dohody nestoja," skonštatoval pre TASR Horský. Ako podotkol, Most-Híd už aj v minulosti obohatil svoje rady o politikov, ktorí opustili iné strany. "V záujme pevnosti vládnej koalície a v záujme strany Most-Híd je tento krok logický. Vládnu koalíciu to upevňuje. #Sieť má iné starosti a odchod svojich poslancov zrejme oželie," uviedol politológ s tým, že táto strana už voľbou nového predsedu jasne preukázala, že preferuje splácanie dlhov pred svojim oživením.

Andrej Hrnčiar, Martin Fedor, Katarína Cséfalvayová, Igor Janckulík a Eduard Adamčík svoj odchod zo #Siete zdôvodňujú dlhodobou nespokojnosťou s fungovaním strany.

Inzercia

Odporúčame