Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. august 2016

Nemecká firma, ktorá prevádzkuje ubytovne pre migrantov, príde zrejme o zmluvu

Úrady v hlavnom meste Nemecka vyhlásili, že si neprajú, aby súkromná spoločnosť PeWoBe ďalej prevádzkovala ubytovne pre migrantov v Berlíne.

Vedenie metropoly prikročilo k tomuto kroku po tom, ako sa nemecké médiá dostali k  firemným e-mailom PeWoBe hanobiacim migrantov, informovala dnes stanica BBC.

Právnik dotknutej spoločnosti však argumentuje tým, že daná elektronická komunikácia je vytrhnutá z kontextu a nebola myslená vážne. Niekoľkí manažéri firmy v e-mailoch žartovali o tom, ako investovať darovaný príspevok 5000 eur. Jeden napríklad navrhol "detskú gilotínu" a "veľké krematórium".

PeWoBe prevádzkuje v Berlíne deväť takýchto ubytovní a stravovanie pre približne 3100 migrantov.

Podľa berlínskeho splnomocnenca pre sociálne záležitosti táto "neospravedlniteľná" e-mailová komunikácia medzi manažérmi firmy znamená, že "ďalšia spolupráca s PeWoBe už nie je možná". Nemecké médiá tvrdia, že dotknutá spoločnosť sa voči rozhodnutiu odvolá. Firma má stále s mestom podpísanú zmluvu.

Nemecko vlani zaznamenalo bezprecedentný nával migrantov, čo tamojšie mestá vystavilo veľkému tlaku ohľadom zabezpečenia dodatočného ubytovania. Do krajiny prišlo približne 1,1 milióna imigrantov, z ktorých mnohí utekajú pred vojnovými konfliktami v Afganistane, Iraku a Sýrii.

Inzercia

Odporúčame