Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
07. jún 2010

Koalícia verzus opozícia: Majú si vymeniť miesta?

Mali by si podľa vás koalícia a opozícia vymeniť miesta? Zapojte sa do predvolebnej diskusie. Vincent Vattai, konateľ, BMW Tepmus: Určite áno. Ján Košturiak, prezident a spoluzakladateľ spoločnosti Fraunhofer IPA Slovakia: Koalícia aj opozícia by mali hlavne uvoľniť miesta, myslím si, že už ich bolo...

Mali by si podľa vás koalícia a opozícia vymeniť miesta? Zapojte sa do predvolebnej diskusie.

Vincent Vattai, konateľ, BMW Tepmus: Určite áno.

Ján Košturiak, prezident a spoluzakladateľ spoločnosti Fraunhofer IPA Slovakia: Koalícia aj opozícia by mali hlavne uvoľniť miesta, myslím si, že už ich bolo dosť všetkých.

Ivan Rončák, politológ: Škoda zo zmeny vlády pre krajinu vzniká len vtedy, ak má úradujúca vláda rozbehnuté dobré projekty a hrozí, že nová vláda v nich nebude pokračovať. Súčasná vláda R. Fica také projekty nemá. Naopak, krajine by prospelo, keby sa moci chopila vláda, ktorá také projekty mať bude.

Mons. Andrej Imrich, spišský pomocný biskup: Na začiatok treba podotknúť, že nemožno dávať koalíciu a opozíciu do zrkadlového protikladu. U opozičných strán sú hodnotové rozdiely. Koalícia sa správa súdržne. Koaličné strany majú spoločné záujmy a sú si hodnotovo veľmi blízko sledujúc okamžitý pragmatizmus svojich strán a sympatizantov. To je na veľkú škodu spoločného dobra a na škodu vzdialenej perspektívy našej krajiny. Z toho dôvodu som presvedčený, že pre krajinu by bolo osožné a ozdravné, keby sa vlády ujala úplne iná koaličná zostava, ktorá by vniesla do spoločenského i ekonomického života jasnejšie pravidlá, aby každý mal prístup k tomu, čo mu prináleží bez protekcie „priateľskej“, či straníckej a ktorá by v hospodárení cítila zodpovednosť za budúce generácie, lebo tie nemáme právo zadlžovať. V opozičnom spektre sa také strany nájdu. Je otázkou, či dostanú od voličov hlas.

K téme:
Pozrite si ostatné otázky v ankete pre vybrané osobnosti. Zdieľať

Ján Duda, profesor kánonického práva: V demokratickom systéme o tom rozhodnú voliči. Oni rozhodnú, aké alternatívy budú po voľbách. Pred voľbami možno sledovať volebné preferencie, možno sa vyjadrovať, možno diskutovať, ale v konečnom dôsledku o tom, aká bude budúca vláda, rozhodne výsledok volieb. Je tu ešte jeden fenomén, ktorý vstúpil do volebnej kampane a to sú povodne na Slovensku. Uvidíme, do akej miery tento fenomén ovplyvní výsledky volieb.

Anton Ziolkovský, výkonný sekretár KBS: Domnievam sa, že áno. Nie preto, že jedny sú opozíciou a druhí koalíciou, ale preto, že mám dostatok dôvodov si myslieť, že táto vláda svoje funkčné obdobie napriek snahe nezvládla.

Postoy.sk vám bude každý týždeň ponúkať názory vybraných osobností na konkrétne otázky.
Foto: oks.sk

Inzercia

Odporúčame

Váš pohľad: Svätopluk, Clementis a Fico

Váš pohľad: Svätopluk, Clementis a Fico

„V ZSSR už dnes vo fabrikách, v mládeži, sú vybudované také mocné fundamenty nového kolektivistického pudu, že robia akúkoľvek teoretickú diskusiu zbytočnou.“ (Vladimír Clementis) Aké úžasné! 1130. výročie vydania pápežskej buly Industriae tuae adresovanej Svätoplukovi vyšlo presne na 6. jún, posled...

Kázeň 2.0: Stratené deti

Kázeň 2.0: Stratené deti

Strata dieťaťa je jednou z najťažších strát, aké môže človek zažiť. Jestvuje len málo rodičov - ak vôbec jestvujú -, ktorí by si želali prežiť svoje deti. Dnešné Božie slovo sa tejto téme venuje. Rodičia takmer prežili svoje deti a takmer sa z toho pominuli. Nestalo sa tak. Boh v oboch prípadoch zas...