KOMENTÁR: Homo-fóbia verzus homo-sapientia

Padnú posolstvá, ktoré vyplynú z dúhového pochodu na úrodnú pôdu? Čo zabrzdí teplý front, ktorý sa k nám od Západu blíži?

Ideové korene homosexuálneho hnutia siahajú do obdobia sexuálnej revolúcie 60-tych rokov. Zopár ľudí, ktorí vnímajú svoje telo ako nástroj na uspokojovanie svojich túžob a potrieb, vychádza do ulíc. Ich telesné potreby určujú ich životný štýl, ich duch žiada spoločnosť, aby ona odobrila čokoľvek, čo k ich životného štýlu podľa nich patrí.

„Dúhový PRIDE Bratislava 2010 je naplnením 20-ročnej snahy občianskej spoločnosti vyliečiť slovenskú spoločnosť z uniformnej slepoty a z chybného presvedčenia, že len tí, čo vyzerajú a len tí, čo sa správajú podľa vykonštruovaných pravidiel a zásad, sú hodní spoločenského záujmu a spoločenského schválenia," píše sa na blogu organizátorov plánovaného podujatia.

1. Nuž, nedá sa inak než strpieť (tolerovať) všetko to, čo so svojou slobodou robí akékoľvek indivíduum – v súkromí. Problém vzniká, keď toto indivíduum začne svoje hriechy vystavovať pre ostatných ako „alternatívny životný štýl“, a žiada nás o súhlas. Žiada nás, aby sme zlé nenazvali zlým – ba čo viac, aby sme zlé nazvali dobrým (rozmanitosť, diverzita, inakosť...).

2. „Spoločenského záujmu a schválenia“ je hodná každá ľudská bytosť. Spoločenského záujmu a schválenia však v žiadnom prípade nie je a nemôže byť hodné každé ľudské konanie. Vonkoncom sa nežiada od nás tolerancia, predstavitelia LGBT hnutia chcú od nás čosi celkom iné: mravný relativizmus.

3. Nie „vykonštruované pravidlá a zásady“, ale niekoľkotisícročná skúsenosť a prirodzený rozum nám hovorí, že telo má svoju vlastnú dôstojnosť. Telo je integrálnou súčasťou osoby. Nie je to iba akási vec medzi ostatnými vecami. Je ontologicky určené k duchu. (Ak by to tak nebolo, potom už nehovoríme o sociológii, ale zoológii.) Primát ducha však platí bezrozdielu pre hetero- aj homosexuálov (gender-balanced approach v praxi).

Ideový spor teda nespočíva v nedostatku tolerancie či v „predsudkoch“ spoločnosti voči utláčanej menšine, ale ide o konflikt svetonáhľadový: Majú veci určenie? K čomu sú určené? Je správne, aby vzorce usporiadania vzťahov vnútri spoločnosti boli redefinované na základe deviantného sexuálneho apetítu? Chceme zákony, ktoré odobria čosi, čo človeku škodí a čo je v rozpore s prirodzeným zákonom? Je demokratické, aby menšina legislatívne presadila svoje domnelé práva a ukladala tým reálne povinnosti väčšine?

Dlhodobá práca tisíciek aktivistov žiaľ prináša svoje ovocie. Na britských ostrovoch v podobe programu sexuálnej výchovy zavádzaného na školách a u susedov v Rakúsku v podobe homosexuálnych predstavení pre deti, v ktorých kráľ nakoniec nepobozká kráľovnú (ako bývalo kedysi zvykom), ale kráľ pobozká kráľa. A zazvoní zvonec a rozprávky je koniec. Podľa organizátorov je totiž na búranie „hlboko zakorenených predsudkov“ u teenagerov príliš neskoro...

Ako sme na tom u nás? Zatiaľ dobre. Napriek intenzívnej snahe niekoľkých aktivistov víťazí zdravý rozum a zatiaľ sa akosi nedarí dezorientovať naše deti. Tlak na ochromenie zdravého rozumu prostredníctvom projektov sexuálnej biodiverzity sa však aj u nás určite zvýši.

Je to zvláštne. Vlastne smutné. Moslimský svet hľadá spôsob ako pretvoriť európsky kontinent - a darí sa mu to. Čomu sa venujú pôvodní, značne sekularizovaní až christofóbni obyvatelia Európy? Už polstoročie sa zaoberajú vlastnou sexualitou a z nej odvodzujú nespochybniteľné ideály či „práva“. Nový, priam fyzický dôkaz úpadku Európy.

Čo teda môže zabrzdiť globálne otepľovanie? (1) Fyziologická stavba tela muža a ženy nepustí: je komplementárna. (2) Rozmnožovanie. Tiež nepustí. Inak než kombináciou presne opačných pohlaví splodiť potomka nemožno. (3) Desatoro. Deviantný sexuálny styk je sodomia.

Marek Hrubčo
Autor je spoluzakladateľ Fóra pre kresťanskú kultúru www.forumprekulturu.org
Foto: Flickr.com

Staňte sa fanúšikom Postoy.sk na Facebooku a budete mať prehľad o nových článkoch.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo