Cenu Andreja Radlinského získali aj spolupracovníci Postoy.sk Ruttkayová a Múčka

Spolupracovníci portálu Postoy.sk Martina Ruttkayová a František Múčka získali Cenu Andreja Radlinského za rok 2010. Ocenenia Konferencie biskupov Slovenska za kresťanský prínos v médiách odovzdávali v sobotu počas Mediálnej púte v Banskej Bystrici. Infomrovala o tom TK KBS.

Ruttkayová a Múčka si podľa poroty ocenenie zaslúžili za investigatívu v kauze Františkáni. Zástupca šéfredaktora časopisu Trend a redaktorka Hospodárskych novín boli medzi prvými, ktorí poukázali na závažné nejasnosti v prípade a postupe polície. (Text M. Ruttkayovej na blogu TU, F. Múčka o kauze napríklad TU a TU.)

Cenu Andreja Radlinského dostala aj redaktorka Katolíckych novín Zuzana Artimová za publicistiku a kňaz Juraj Török, zakladateľ Hallel communication z New Jersey v USA za celoživotné dielo v oblasti filmovej tvorby. Príbeh pátra Töröka prinášame aj na Postoy.sk.

Rada pre spoločenské komunikačné prostriedky udelila Cenu Andreja Radlinského po prvý raz. Chce sa ňou v mene Cirkvi poďakovať ľuďom, ktorí v duchu kresťanskej viery pôsobili v oblasti masmédií. Návrh a výber laureátov posúdili predseda Rady pre spoločenské komunikačné prostriedky Stanislav Zvolenský, rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku Tadeusz Zasepa a riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Vendelín Pleva.

Pavol Rábara

Staňte sa fanúšikom Postoy.sk na Facebooku a budete mať prehľad o nových článkoch.

Sledujte nás aj na Twitter.com/postoy.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo