Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. august 2016

Sagan sa na tri roky upísal nemeckému tímu Bora-Hansgrohe

Slovenský cyklista Peter Sagan bude od budúcej sezóny jazdiť vo farbách stajne Bora-Hansgrohe.

Nemecký tím v pondelok definitívne potvrdil angažovanie úradujúceho majstra sveta, s ktorým podpísal zmluvu na tri roky. Okrem Petra Sagana sa z tímu Tinkoff sťahujú k novému zamestnávateľovi aj jeho brat Juraj, ďalší Slováci Erik Baška a Michael Kolář i Poliak Maciej Bodnar.

"Je pre nás veľká česť privítať v tíme jedného z najpopulárnejších cyklistov súčasnosti," vyhlásil pre oficiálnu stránku manažér zoskupenia Bora-Hansgrohe Ralph Denk. "Petrova dôvera v nás je výsledkom našej dobrej práce v uplynulých rokoch a dôkazom, že máme v pelotóne solídnu reputáciu. Naši partneri Bora a Hansgrohe sú dve veľké značky nemeckej kvality. Táto kombinácia presvedčila Petra, že sme pre neho tým správnym tímom na dosiahnutie ďalších úspechov v nasledujúcich rokoch. Som šťastný a zároveň presvedčený, že naše partnerstvo bude úspešné."

Ambiciózna stajňa z Nemecka verí, že päťnásobný držiteľ zeleného dresu z Tour de France a ďalšie nové posily budú zárukou získania statusu WorldTour tím. Tím Ralpha Denka sa verdikt dozvie na konci roka. "Vieme, že UCI o tom rozhodne v novembri alebo decembri. My predstavíme silný tím so stabilným rozpočtom. Verím, že dostaneme zelenú," povedal Denk počas Tour de France. Bora pred časom získala finančne silného sponzora, firma Hansgrohe je najväčším výrobcom sprchových hlavíc na svete.

Stajňa Tinkoff po sezóne 2016 končí, majiteľ Oleg Tiňkov už dávnejšie jazdcom oznámil, že si môžu hľadať nové miesta. Líder tímu Španiel Alberto Contador bude v budúcej sezóne jazdiť za Trek-Segafredo. Tiňkov nedávno uviedol, že Sagan bude v nemeckom tíme zarábať 6 miliónov eur ročne, čím by sa stal najlepšie plateným cyklistom na svete. Stajňa Bora-Hansgrohe finančné detaily zmluvy so slovenským cyklistom nezverejnila, v najbližších týždňoch má oznámiť príchod ďalších veľkých mien.

"Odkedy sme začali sponzorovať cyklistický tím, našim cieľom bolo dostať sa na vrchol tohto športu. Peter nám to pomôže dosiahnuť. Sme šťastní, že Petra Sagana môžeme privítať ako nového člena našej cyklistickej rodiny. Je ozajstnou hviezdou, ktorá už v cyklistike dosiahla takmer všetko vďaka viere v seba samého," povedal majiteľ Bory Willi Bruckbauer.
      

Inzercia

Odporúčame

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Pápež František vymenoval za svojho nového hovorcu amerického novinára Grega Burkea, ktorý na poste po desiatich rokoch nahradí talianskeho jezuitu Federica Lombardiho. Zastupujúcou hovorkyňou bude španielska novinárka Paloma García Ovejerová, ktorá je vôbec prvou ženou vo vatikánskom hovorcovskom tíme.