Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. júl 2016

Taliansko: V Stredozemnom mori zachraňujú vyše 600 migrantov

Záchrana 603 migrantov prebieha v Stredozemnom mori medzi Sicíliou a severnou Afrikou, oznámili dnes talianske námorné sily.

Tri ich plavidlá zatiaľ zachytili šesť menších lodí s migrantmi a pátracia a záchranná operácia pokračuje.

Od príchodu teplejšieho letného počasia sa príchod migrantov do Talianska zvýšil, píše v správe agentúra DPA. Vo štvrtok v mori na tejto nebezpečnej trase zachránili celkovo 1095 ľudí, uviedla talianska pobrežná stráž.

Európska komisia dnes schválila ďalšiu pomoc Taliansku a Grécku, zameranú na zvládanie prílevu migrantov.

Grécko dostane 7,3 milióna eur na ich prijímanie a poskytovanie zdravotníckych služieb na ostrovoch v Egejskom mori a 500.000 eur na zlepšenie kanalizácie v migračnom centre na ostrove Samos.

Pre Taliansko je určených 2,2 milióna eur, ktoré využije jeho pobrežná stráž na potraviny pre zachránených migrantov a na personálne náklady, ako aj milión eur na oblečenie a zdravotnícke potreby pre jeho námorné sily.

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) v dnes zverejnenej správe uviedla, že do Európy od začiatku roka dorazilo po mori viac ako 251.000 ľudí, z nich 161.729 do Grécka a 89.062 do Talianska. Vyše 3000 migrantov v Stredozemnom mori zahynulo alebo je nezvestných.

Inzercia

Odporúčame

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Pápež František vymenoval za svojho nového hovorcu amerického novinára Grega Burkea, ktorý na poste po desiatich rokoch nahradí talianskeho jezuitu Federica Lombardiho. Zastupujúcou hovorkyňou bude španielska novinárka Paloma García Ovejerová, ktorá je vôbec prvou ženou vo vatikánskom hovorcovskom tíme.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.