MÉDIÁ: Ako volia britské noviny

Dnes sú v Británii voľby. A vidieť to aj na novinách.

Čitateľ britských novín a časopisov vníma posledné dni to, čo u nás nepoznáme - vyjadrenie podpory politickej strane. Jednoznačne dominuje podpora konzervatívcom a niektoré noviny išli v tomto nadoraz.

The Sun, najčítanejší britský bulvár (asi šesť miliónov čitateľov), už dávnejšie napísal, že v tohtoročných voľbách nepodporí vládnucich labouristov. Po dvanástich rokoch sa vrátil k podpore Konzervatívnej strany. Dnes, v deň volieb, vyšiel Sun s titulnou stranou, na ktorej je líder konzervatívcov David Cameron vo farbách Obamovho plagátu.

Aj ostatné noviny z vydavateľstva Ruperta Murdocha ako napríklad The Times drukujú tento rok toryovcom. Ibaže s obálkami boli dnes miernejší. O mediálnom magnátovi je známe, že väčšinou vsádza na víťaza a všetko nasvedčuje tomu, že to tak bude aj tentokrát. Iba ten víťaz nie je až taký istý.

Ako vyzerajú dnešné noviny v Británii? Pozrite si ich titulné strany.

Ostatné noviny vo Veľkej Británii tiež postupne vyhlasovali, že podporia Konzervatívnu stranu (napríklad Financial Times, Economist, Daily Telegraph) alebo liberálnych demokratov (Guardian, Observer). No nikto z významných titulov sa neodvážil odporučiť labouristov. Nezávislý zostal len denník The Independent, ktorý by podporou konkrétnej strany zrejme poprel svoj názov. Jeho nedeľné vydanie však fandí liberálnym demokratom.

U nás zrejme titulku popredných novín v štýle dnešného Sun pred 12. júnom neuvidíme. Škoda.

Pavol Rábara
Foto: Flickr.com, sun.co.uk

Každý štvrtok na Postoy.sk o médiách.

Staňte sa fanúšikom Postoy.sk na Facebooku a budete mať prehľad o nových článkoch.

Sledujte nás aj na Twitter.com/postoy.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo