Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. júl 2016

EK schválila prevzatie podielu v Slovenských elektrárňach firmou EPH

Firmy sa na predaji 66-% podielu Enelu v Slovenských elektrárňach dohodli ešte v decembri minulého roka. Cena bola predbežne stanovená na 750 miliónov eur.

Európska komisia schválila kúpu podielu v spoločnosti Slovenské elektrárne (SE) českým Energetickým a průmyslovým holdingom (EPH) od talianskej firmy Enel a prevzatie spoločnej kontroly spomínaných firiem v slovenskej spoločnosti. Informovala o tom agentúra Reuters.

Firmy sa na predaji 66-% podielu Enelu v Slovenských elektrárňach, ktorý sa zrealizuje v dvoch fázach, dohodli ešte v decembri minulého roka. Cena bola predbežne stanovená na 750 miliónov eur.

Európska komisia dnes oznámila, že navrhovaná transakcia nepovedie k ohrozeniu hospodárskej súťaže. Dôvodom je, že aktivity spoločností sa prekrývajú len v malej miere, prípadne budú aj naďalej čeliť silnej konkurencii zo strany ostatných hráčov na trhu. Navyše, vzhľadom na to, že na veľkoobchodnom trhu s elektrinou existujú alternatívne zdroje dodávok, firmy nebudú mať ani schopnosť, ani záujem brániť po transakcii svojej konkurencii v prístupe na maloobchodný trh s elektrinou.

Inzercia

Odporúčame

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Pápež František vymenoval za svojho nového hovorcu amerického novinára Grega Burkea, ktorý na poste po desiatich rokoch nahradí talianskeho jezuitu Federica Lombardiho. Zastupujúcou hovorkyňou bude španielska novinárka Paloma García Ovejerová, ktorá je vôbec prvou ženou vo vatikánskom hovorcovskom tíme.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.