Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. júl 2016

Prezident Hollande telefonicky hovoril s pápežom Františkom

Francúzsky prezident Francois Hollande ubezpečil v telefonáte s pápežom Františkom hlavu katolíckej cirkvi, že jeho krajina urobí maximum pre ochranu kostolov a cirkevných zariadení v krajine.

Keď dôjde k útoku na kňaza, je zranené celé Francúzsko, vyhlásil podľa tlačovej agentúry DPA najvyšší francúzsky činiteľ.

Podľa komuniké, ktoré zverejnil v Paríži Elyzejský palác, v telefonickom rozhovore najvyšších predstaviteľov Francúzska a Svätej stolice zaznela nádej, že aj za týchto bolestivých a tiesnivých okolnosti zvíťazí duch svornosti nad nenávisťou.

Kostol v Saint-Étienne-du-Rouvray neďaleko Rouenu na severe Francúzska prepadla dnes dvojica islamistov, ktorá tam zajala päť rukojemníkov. Jedného z nich, 84-ročného kňaza Jacquesa Hamela, neskôr zavraždila. K zodpovednosti za zločin sa prihlásili džihádisti z Islamského štátu.

Inzercia

Odporúčame

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Pápež František vymenoval za svojho nového hovorcu amerického novinára Grega Burkea, ktorý na poste po desiatich rokoch nahradí talianskeho jezuitu Federica Lombardiho. Zastupujúcou hovorkyňou bude španielska novinárka Paloma García Ovejerová, ktorá je vôbec prvou ženou vo vatikánskom hovorcovskom tíme.

Uväznený Iračan si chcel prenajať izbu v Krakove pri trase pápeža

Uväznený Iračan si chcel prenajať izbu v Krakove pri trase pápeža

U 48-ročného Iračana, na ktorého súd v poľskom meste Lodž uvalil dvojmesačnú vyšetrovaciu väzbu pre podozrenie z nedovoleného prechovávania výbušnín, sa podľa informácií investigatívneho novinára spravodajskej televízie TVN24 našli fotografie železničných staníc v Krakove a v Lodži.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.