Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. júl 2016

Obvinili prokurátora, ktorý dozoroval vyšetrovanie kauzy okolo Kaliňáka

Z trestného činu zneužitia právomocí verejného činiteľa obvinila Národná kriminálna agentúra prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka, ktorý dozoroval vyšetrovanie kauzy okolo ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Informuje o tom na svojom webe Denník N, ktorý sa odvoláva na lídra hnutia OĽaNO-NOVA Igora Matoviča. Ten mal túto informáciu zverejniť v pondelok (25.7.) počas protestu pred bratislavským bytovým komplexom Bonaparte. Prokuratúra ju neskôr potvrdila.

"Vzhľadom na to, že táto vec je v počiatočnom štádiu, môžem povedať len toľko, že bolo začaté trestné stíhanie a bolo vznesené obvinenie za trestný čin zneužívania právomocí verejného činiteľa podľa paragrafu 326, odsek 1, písmeno a i odsek 2, písmeno b," povedal krajský prokurátor v Banskej Bystrici Peter Bedlovič pre Denník N. 

Prokuratúra v Banskej Bystrici prípad dozoruje. Podľa Bedloviča obvinený prokurátor podal proti tomuto uzneseniu sťažnosť, o ktorej doposiaľ nebolo rozhodnuté. Ako podotkol, Vasiľ Š. je podozrivý z toho, že konal v rozpore s povinnosťami v zákone o prokurátoroch a právnych čakateľoch.

Denník N informuje, že ide o prvý prípad obvinenia prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.

Inzercia

Odporúčame

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Pápež František vymenoval za svojho nového hovorcu amerického novinára Grega Burkea, ktorý na poste po desiatich rokoch nahradí talianskeho jezuitu Federica Lombardiho. Zastupujúcou hovorkyňou bude španielska novinárka Paloma García Ovejerová, ktorá je vôbec prvou ženou vo vatikánskom hovorcovskom tíme.

Uväznený Iračan si chcel prenajať izbu v Krakove pri trase pápeža

Uväznený Iračan si chcel prenajať izbu v Krakove pri trase pápeža

U 48-ročného Iračana, na ktorého súd v poľskom meste Lodž uvalil dvojmesačnú vyšetrovaciu väzbu pre podozrenie z nedovoleného prechovávania výbušnín, sa podľa informácií investigatívneho novinára spravodajskej televízie TVN24 našli fotografie železničných staníc v Krakove a v Lodži.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.