Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. júl 2016

ICF vylúčila z Ria piatich ruských kanoistov, mali pozitívne testy

Päť ruských rýchlostných kanoistov vrátane olympijského šampióna Alexandra Ďačenka sa nepredstaví na XXXI. Hrách v Riu de Janeiru.

Podľa informácií agentúry AP mali byť všetci súčasťou rozsiahleho ruského dopingového programu.

Medzinárodná kanoistická federácia (ICF) v utorok potvrdila, že minulotýždňová správa vyšetrovateľa Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Richarda McLarena zahŕňala aj mená piatich ruských kanoistov. Okrem Ďačenka išlo o Alexeja Korovaškova, bronzového medailistu v C2 na 1000 m z OH 2012, Andreja Krajtora, Jelenu Aňušinovú a Nataliju Podoľskú. Správa uviedla, že ruskí štátni úradníci napomáhali šíreniu dopingu tým, že zatajili stovky pozitívnych dopingových nálezov.

"Je to obrovský výbuch pre olympijský šport a jeho napredovanie a veľmi nás mrzí, že sú v tom zapletení aj kanoisti. ICF bude pokračovať v nulovej tolerancii a vylúči športovcov, ktorí akokoľvek v tomto smere porušia pravidlá," uviedol generálny sekretár ICF Simon Toulson.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v nedeľu prenechal zodpovednosť za účinkovanie ruských športovcov na olympiáde v Riu de Janeiru medzinárodným federáciám a zväzom. IFC sa na základe toho a vyšetrovacej správy WADA rozhodla, že spomínaným Rusom v Riu nedovolí súťažiť. 

Inzercia

Odporúčame

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Pápež František vymenoval za svojho nového hovorcu amerického novinára Grega Burkea, ktorý na poste po desiatich rokoch nahradí talianskeho jezuitu Federica Lombardiho. Zastupujúcou hovorkyňou bude španielska novinárka Paloma García Ovejerová, ktorá je vôbec prvou ženou vo vatikánskom hovorcovskom tíme.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.