Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. júl 2016

Pacient v berlínskej nemocnici zastrelil lekára a spáchal samovraždu

Čeľustný ortopéd, ktorého dnes v nemocničnom zariadení Univerzitnej kliniky Charité v Berlíne-Steglitzi postrelil jeden z pacientov, zomrel na následky zranení.

O identite útočníka, ktorý následne spáchal samovraždu, zatiaľ nie sú známe podrobnosti. Zrejme to však nebol terorista, píše tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na policajné zdroje.

Podľa nich niet žiadnych indícií, že by prípad mal islamistické alebo iné teroristické pozadie.

K streľbe došlo v skorých popoludňajších hodinách na Klinike ústnej, čeľustnej a tvárovej chirurgie Nemocnice Benjamina Franklina. Útočník bol pacientom, ktorý sa tam chcel nechať ošetriť. V jednej z izieb niekoľkokrát vystrelil na lekára, aby následne dejisko zločinu opustil a spáchal samovraždu.

Lekára sa nepodarilo zachrániť ani napriek okamžitej operácii.

Nemocnica Benjamina Franklina, ktorej vedenie dočasne vyzvalo zamestnancov, aby sa zavreli na pracoviskách a neskôr ho nakrátko opustili, je jedným zo štyroch zariadení Charité, najväčšej univerzitnej kliniky v Európe. Objekt zo 60. rokov minulého storočia stojí na juhozápade Berlína a disponuje takmer 900 lôžkami.

Inzercia

Odporúčame

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Pápež František vymenoval za svojho nového hovorcu amerického novinára Grega Burkea, ktorý na poste po desiatich rokoch nahradí talianskeho jezuitu Federica Lombardiho. Zastupujúcou hovorkyňou bude španielska novinárka Paloma García Ovejerová, ktorá je vôbec prvou ženou vo vatikánskom hovorcovskom tíme.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.