Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. júl 2016

V kauze Gorila dnes vypovedal bývalý príslušník SIS

Polícia vypočula dnes v trestnej veci tzv. Gorila ako svedka bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby (SIS) Petra H.

TASR informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová.

"Na podnet vyšetrovateľa špecializovaného tímu konajúceho v trestnej veci tzv. Gorila došlo dnes za prítomnosti dozorujúceho prokurátora k vypočutiu svedka, bývalého príslušníka SIS Petra H.," povedala Tökölyová.

Výsluch sa podľa nej uskutočnil v Bratislave na Prezídiu Policajného zboru a to po tom, čo bol menovaný v súlade s príslušnými zákonnými ustanoveniami zbavený mlčanlivosti riaditeľom SIS. 

"Týkal sa skutku, ktorý je spomínaný vo zverejnených materiáloch na internete v roku 2011. Menovaný zodpovedal všetky otázky, ktoré mu boli položené, a to v rozsahu a medziach, v akom bol zbavený mlčanlivosti," doplnila Tökölyová.

Podľa jej slov vzhľadom na to, že úkon bol vykonávaný pod stupňom utajenia "tajné", ako aj z dôvodu prebiehajúceho vyšetrovania, ktoré ešte nie je ukončené, ÚŠP sa nebude podrobnejšie vyjadrovať k tejto trestnej veci a jednotlivým vykonávaným úkonom.

Inzercia

Odporúčame

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Pápež František vymenoval za svojho nového hovorcu amerického novinára Grega Burkea, ktorý na poste po desiatich rokoch nahradí talianskeho jezuitu Federica Lombardiho. Zastupujúcou hovorkyňou bude španielska novinárka Paloma García Ovejerová, ktorá je vôbec prvou ženou vo vatikánskom hovorcovskom tíme.