Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. júl 2016

Americký vojak dostal v Japonsku 30 mesiacov väzenia za znásilnenie

Príslušníka amerického vojenského námorníctva odsúdili dnes v Japonsku na dva a pol roka väzenia za znásilnenie miestnej ženy. 

Verdikt vyniesol okresný súd v meste Naha, metropole južného ostrova Okinava, kde sa znásilnenie z 13. marca odohralo, informovala agentúra AP. 

Američana (24) Justina Castellanosa usvedčili z toho, že znásilnil japonskú turistku, ktorú našiel spať opitú na chodbe hotela. Mladík vzal ženu do svojej izby, kde ju donútil k pohlavnému styku. 

Castellanos, ktorého domovskou základňou bol Camp Schwab v severnej časti Okinavy, sa pred súdom k svojmu činu priznal a ospravedlnil sa zaň. Obžaloba požadovala pre neho až štvorročný trest odňatia slobody. 

Prípady tohto druhu prispievajú k zosilneniu protiamerických nálad na Okinave, kde pôsobí asi polovica z 50.000 amerických vojakov a asi 74 percent amerických základní nachádzajúcich sa v Japonsku. Mnohí obyvatelia tohto japonského ostrova požadujú odchod amerických vojsk a zrušenie tamojších základní.

Inzercia

Odporúčame

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Novým hovorcom Vatikánu bude Greg Burke, v tíme bude aj prvá žena

Pápež František vymenoval za svojho nového hovorcu amerického novinára Grega Burkea, ktorý na poste po desiatich rokoch nahradí talianskeho jezuitu Federica Lombardiho. Zastupujúcou hovorkyňou bude španielska novinárka Paloma García Ovejerová, ktorá je vôbec prvou ženou vo vatikánskom hovorcovskom tíme.