Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. júl 2016

Lajčák v Pekingu rokoval s rezortným kolegom o slovenskom predsedníctve

Slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák a jeho čínsky rezortný kolega Wang I deklarovali na rokovaní v Pekingu záujem na ďalšom rozvoji vzťahov vo všetkých oblastiach.

 TASR o tom informoval tlačový odbor rezortu diplomacie.

Miroslav Lajčák je v týchto dňoch na pracovnej návšteve Čínskej ľudovej republiky. 

Podľa tlačového odboru by sa rozvoj mal týkať kontaktov na politickej a medzirezortnej úrovni, hospodárskej spolupráce, diverzifikácie obchodu, investícií, vedy a výskumu, vzdelávania a kultúry.

Tlačový odbor ďalej informoval, že okrem bilaterálnych otázok sa partneri dotkli aj spolupráce v medzinárodných organizáciách, priorít predsedníctva Slovenska v Rade EÚ a rozšírenej spolupráce Číny a krajín strednej a východnej Európy (Čína+16).

"Verím, že zvýšený záujem Číny o región strednej Európy a potenciál iniciatívy Jeden pás, jedna cesta povedie k ďalšiemu prehĺbeniu našich obchodno-investičných vzťahov,“ zdôraznil minister Lajčák. 

Počas stretnutia sa ministri venovali aj aktuálnym prioritám spolupráce EÚ-Čína a to aj v súvislosti s nadchádzajúcim bilaterálnym summitom, ktorý sa uskutoční 12.–13. júla v Pekingu.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.