Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. júl 2016

Blair: Spojené kráľovstvo by si malo ponechať otvorené možnosti ohľadom brexitu

Spojené kráľovstvo by si "malo ponechať otvorenú možnosť výberu" ohľadom odchodu z Európskej únie. Vyhlásil to dnes pre spravodajskú stanicu BBC bývalý britský premiér Tony Blair, podľa ktorého 48 percent obyvateľstva, ktoré volilo za zotrvanie krajiny v EÚ, sa cíti byť "podvedené".

Expremiér ďalej zdôraznil, že "ak sa vôľa ľudu zmení", ako sa to podľa jeho slov začína diať v otázke významu brexitu pre krajinu, potom "prečo by sme to nemali uznať?" Britský premiér David Cameron i líder labouristov Jeremy Corbyn však možnosť druhého referenda o zotrvaní krajiny v únii vylúčili.
      

Na otázku, či "ponechanie si otvorenej možnosti" znamená možnosť druhého referenda, Blair odpovedal: "Znamená to čokoľvek, na čom sa dohodneme, keďže vidíme, ako sa táto diskusia vyvíja." Dodal, že dôvody pre odchod krajiny z EÚ sa medzičasom "rozpadli".
      

Blair tvrdí, že nedávne referendum malo pre Spojené kráľovstvo "seizmický význam", ale Cameronova rezignácia a súboj o vedenie v Konzervatívnej strane znamená, že sa stredobodom jeho úsilia stanú skôr vnútrostranícke než celonárodné záujmy.
      

Blair na záver podotkol, že vláda by teraz mala rokovať s ostatnými členskými štátmi bloku o tom, aké sú možnosti ďalšieho postupu, pričom zdôraznil význam Cameronovej úlohy v tomto procese.

Inzercia

Odporúčame

Absolventi vysokých škôl očakávajú plat na úrovni 935 eur

Absolventi vysokých škôl očakávajú plat na úrovni 935 eur

Priemerný očakávaný plat absolventov vysokých škôl je na úrovni 935 eur v hrubom. Najvyššie platové očakávania majú absolventi Slovenskej technickej univerzity, najnižšie absolventi fakúlt humanitného a pedagogického zamerania. Informuje o tom spoločnosť Profesia.

Drucker chce pre vývoz liekov meniť legislatívu, predložil novelu zákona

Drucker chce pre vývoz liekov meniť legislatívu, predložil novelu zákona

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR chce pre chýbajúce lieky pre slovenských pacientov meniť legislatívu. Novela zákona o liekoch prináša viacero opatrení, ktoré majú zabrániť ich reexportu. Len vlani sa zo Slovenska vyviezli lieky asi za 280 miliónov eur. Po novom preto budú môcť tie hradené z verejného zdravotného poistenia vyvážať len ich výrobcovia a nie distribučné firmy. Odhaduje sa, že asi 130 z nich lieky do lekární nedodávalo.