Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. júl 2016

Fico: Chceme, aby Európa bola silnejšia ako globálny hráč

Slovensko chce posilniť jednotný vnútorný trh, stabilnú migračnú politiku a želá si, aby Európa bola silnejšia ako globálny hráč. V dnešnej relácii RTVS O 5 minút 12 o predsedníctve Slovenskej republiky v Rade Európskej únie to uviedol premiér Robert Fico (Smer-SD).

Podľa predsedu vlády však agenda Slovenska bude výrazne poznačená migráciou, ktorá v súčasnosti pokračuje najmä z Lýbie a Egypta, terorizmom či referendom vo Veľkej Británii o vystúpení tejto krajiny z EÚ.
      

"V migračnej politike máme veľa pozitívnych bodov, napríklad vieme, že treba vytvoriť Európsku pobrežnú a pohraničnú stráž. Vždy sme sa snažili tvrdiť, že treba chrániť vonkajšie hranice Schengenu, aby sa sem nedostávali nelegálni migranti," povedal Fico.
      

Fico si želá, aby sa "všetky tieto veci čo najrýchlejšie dostali na stôl". Naopak, otázky, ktoré EÚ rozdeľujú, treba podrobiť ďalšej diskusii. "Návrh, aby krajina platila pokutu 250.000 eur za jedného neprijatého migranta vzbudzuje veľmi negatívne emócie," uviedol Fico.
      

Slovensko má v nastávajúcej diskusii plniť úlohu čestného sprostredkovateľa.
      

"Našou povinnosťou je, aby sme sa nepohádali hneď všetci na Európskej rade, lebo budú premiéri, ktorí povedia nikdy a iní, ktorí budú hovoriť okamžite. Témy, ktoré nás spájajú, treba realizovať okamžite, tým budeme dávať najavo, že sa vieme dohodnúť," dodal Fico.

 

Inzercia

Odporúčame

Aktivisti nesúhlasia ani s aktuálnym návrhom križovatky Triblavina

Aktivisti nesúhlasia ani s aktuálnym návrhom križovatky Triblavina

Aktuálne riešenie diaľničnej križovatky Triblavina, ktoré v stredu 29. júna predstavila Národná diaľničná spoločnosť (NDS), je podľa občianskeho združenia (OZ) Triblavina len ďalším z pokusov obísť schválenú koncepciu dopravy v území a nie je ani prinavrátením sa k zákonnému postupu.