Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. júl 2016

SIS dodala externým príjemcom vrátane prezidenta a premiéra 352 správ

V oblastiach Strategického zamerania vypracovala Slovenská informačná služba (SIS) v minulom roku pre externých príjemcov (prezident alebo premiér Slovenskej republiky, rezort vnútra, spravodlivosti, prezident Policajného zboru či rezort diplomacie, atď. - poznámka TASR) 352 spravodajských produktov.

Z toho bolo 212 v bezpečnostnej, 78 v ekonomickej a 62 v zahraničnopolitickej oblasti. Uvádza sa v odtajnenej Správe o činnosti SIS za minulý rok, ktorá je zverejnená na jej webovej stránke.
      

Najviac správ v minulom roku, a to 252 poskytla slovenská tajná služba Ministerstvu vnútra SR. Nasledoval prezident Policajného zboru s 232 spravodajskými produktami. Rezortu diplomacie bolo príkladom poskytnutých 109 správ. Prezident SR dostal 67 spravodajských produktov a premiér SR 81. Generálna prokuratúra zase 28 správ.
      

Správy z bezpečnostnej oblasti zahŕňali kapitoly napríklad ako terorizmus, extrémizmus, nelegálna migrácia a organizovaný zločin. Správy z ekonomickej oblasti zase korupciu a klientelizmus, nehospodárne nakladanie s majetkom štátu a samosprávy či colné, daňové a finančné podvody a ohrozenie finančného systému.
      

Správa o činnosti SIS za minulý rok bola prezentovaná v utorok 21. júna pred členmi Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS a následne sa o nej rokovalo aj v pléne Národnej rady SR. Verejná, odtajnená časť Správy o činnosti SIS za rok 2015 je zverejnená od minulého utorka na webovom sídle SIS v sekcii Pre vás.
 

Inzercia

Odporúčame