Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. júl 2016

Bangladéšska armáda hlási 20 zabitých rukojemníkov

Dvadsať rukojemníkov zahynulo pri útoku teroristov na reštauráciu v bangladéšskej metropole Dháka, oznámil dnes hovorca tamojšej armády. Štátnu príslušnosť obetí neuviedol, informovala agentúra DPA.

Bangladéšska premiérka Hasína Vadžídová predtým oznámila, že rukojemnícka dráma si vyžiadala životy niekoľkých civilistov. Doplnila, že špeciálna jednotka zabila šiestich teroristov, jedného zadržala a oslobodila 13 rukojemníkov.
      

Podľa agentúry AP japonská vláda medzitým informovala, že jeden jej občan bol zachránený, sedem ďalších je však nezvestných. Boli spoločne v reštaurácii, keď došlo k útoku.
      

Podľa DPA osem až desať ozbrojencov vtrhlo do reštaurácie Holey Artisan Bakery v Gulšáne, diplomatickej štvrti Dháky, v piatok večer. V počiatočnej prestrelke zahynuli dvaja policajti. Útočníci zadržiavali približne 20 rukojemníkov vrátane Talianov a Japoncov. Agentúra AP písala o 35 rukojemníkoch vrátane 20 cudzincoch.
      

Pokusy o vyjednávanie zlyhali a dráma trvala do dnešného rána, keď do reštaurácie vtrhli príslušníci špeciálnej jednotky.
      

"Bangladéš nebude tolerovať žiadny akt terorizmu," zdôraznila Vadžídová a vyzvala obyvateľov krajiny, aby sa zjednotili v boji proti extrémizmu.
      

Podľa niektorých správ sa k útoku prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS). Podľa iných americkí predstavitelia podozrievajú z útoku miestnu odnož teroristickej siete al-Káida.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.