Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. júl 2016

Polícia zadržala 11 podozrivých v súvislosti s atentátom v Instanbule

Turecká polícia dnes v súvislosti s utorkovým atentátom na Atatürkovom letisku v Istanbule zadržala 11 osôb podozrivých z prepojenia na džihádistickú organizáciu Islamský štát (IS).

Na svojej webovej stránke o tom informoval denník Habertürk s tým, že medzi podozrivými je aj niekoľko osôb ruskej národnosti.

Celkový počet osôb zadržaných v súvislosti s útokom na letisku tak stúpol na 24. Prvú skupinu 13 podozrivých turecká polícia zadržala 30. júna počas razií na 13 rozličných adresách v niekoľkých štvrtiach Istanbulu. 

Protiteroristické jednotky tureckej polície dnes skoro ráno podľa denníka urobili záťahy proti bunkám IS vo štvrti Bašakšehir. Stalo sa tak pre podozrenie, že ich členovia mohli byť napojení na troch samovražedných atentátnikov, ktorí 28. júna spáchali útok na istanbulskom letisku.

Turecké médiá informovali, že traja samovražední atentátnici boli cudzinci: Rus, Uzbek a Kirgiz, ktorý má podľa Ruska dagestanský pôvod. Bližšie podrobnosti o nich zatiaľ nie sú známe.

Atentát na rušnom istanbulskom letisku si vyžiadal najmenej 44 obetí na životoch a stovky zranených. Z jeho spáchania turecké úrady podozrievajú IS - podobne ako v prípadoch iných útokov, ktoré Turecko zažilo v uplynulých mesiacoch.

Turecké ministerstvo vnútra zverejnilo, že výbušnina použitá pri útoku bola zmesou látok RDX, TNT a PETN. Odborník na výbušniny z University of Rhode Island Jimmie Oxley označil túto zmes za vojenskú a uviedol, že to vyvoláva otázky, ako sa k nej útočníci vôbec dostali.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.