Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
01. júl 2016

Pri Trenčíne musel núdzovo pristáť vojenský vrtuľník

V Trenčianskych Stankovciach musel dnes pri nácviku na Tankové dni Laugarício núdzovo pristáť vrtuľník Mi-17.

K incidentu došlo krátko po 10.00 h po strete vrtuľníka s vedením vysokého napätia. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková.

"Na palube vrtuľníka Mi-17 bola trojčlenná posádka. Pri incidente nedošlo k zraneniam osôb," priblížila. Prípad vyšetruje komisia z Úradu vojenského letectva ministerstva obrany. "Až do skončenia vyšetrovania nie je možné poskytnúť ďalšie informácie," doplnila Capáková.

Ako informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne, cesta II/507 medzi obcami Trenčianske Stankovce a Krivosud je vzhľadom na spadnuté elektrické vedenie uzavretá.

K nehode vojenského vrtuľníka Mi-17 naposledy došlo pred rokom, 28. júla na východe Slovenska, pri obci Hradisko v okrese Prešov. Vrtuľník vtedy vzlietol zo základne v Prešove. Trojčlenná posádka si precvičovala pristátie v teréne, keď s ňou stratila riadiaca veža spojenie.

Hlavnou príčinou havárie bol vtedy vznik vírového prstenca na zadnom vyrovnávacom rotore vrtuľníka. Ten zapríčinil stratu aerodynamickej účinnosti zadného rotora, čo viedlo k pádu stroja. Pri nehode zahynul druhý pilot kapitán Richard Sépi.

Inzercia

Odporúčame