Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. jún 2016

Na bezpečnosť Slovákov v Chorvátsku dohliadnu cez leto slovenskí policajti

Na bezpečnosť slovenských dovolenkárov v Chorvátsku aj tento rok dohliadne od 1. júla do 31. augusta osem slovenských policajtov.

Informoval o tom dnes Martin Wäldl z Prezídia Policajného zboru.

Vyslaní slovenskí policajti budú pôsobiť v Trogire, k dispozícii tu budú na telefónnom čísle +385 99 7201 001. A tiež v oblastiach Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska, Mošćenička Draga. Slováci ich tam môžu kontaktovať na telefónnom čísle +385 99 7201 002.

"Cieľ vyslaných policajtov je zabezpečiť vyšší pocit bezpečnosti slovenských turistov a poskytnúť im pomoc a asistenciu počas tranzitu cez územie Chorvátska. Vyslaní policajti budú ľahko rozpoznateľní, pretože budú vo svojich slovenských policajných uniformách," uviedol Wäldl.

Pripomenul, že chorvátska polícia spustila v roku 2006 projekt "Bezpečná turistická sezóna". Slovensko sa do tohto projektu zapája od roku 2008. "Od začiatku našej účasti slúžilo v Chorvátsku 64 slovenských policajtov. Tento rok vyšle do Chorvátska 17 krajín 74 svojich policajtov," uviedol Wäldl.

Vlani riešili slovenskí policajti v Chorvátsku celkovo 272 prípadov pomoci slovenským turistom. Ďalej poskytovali informácie občanom pri osobnom kontakte počas hliadkovej činnosti. "Týkali sa predovšetkým právnej úpravy parkovania vozidiel, priestupkov v doprave a postupu ich riešenia, dislokácie rôznych úradov, staníc prvej pomoci, pôšt, bánk, riešenia poistných udalostí, opráv a odťahov vozidiel a podobne," doplnil.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.