Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. jún 2016

Ľudia na Námestí SNP v Bratislave žiadali odstúpenie R. Kaliňáka z funkcie

Odstúpenie Roberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra pre kauzu Bašternák dnes na Námestí SNP v Bratislave žiadalo približne 2000 ľudí.

Protest zorganizovali opozičné strany OĽaNO-NOVA a SaS. Išlo už o druhé takéto podujatie. Prvé sa uskutočnilo pred týždňom pred obytným komplexom Bonaparte.
      Politici, ktorí vystúpili so svojimi príhovormi, hovorili najmä o korupcii, ktorá je podľa nich najväčším problémom Slovenska. "Siaha až do najvyšších kruhov. Korupcia prináša rozklad spoločnosti," povedal predseda SaS Richard Sulík. Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič uviedol, že toto nie je štát, za ktorý ľudia štrngali na námestiach. Opoziční politici vyzvali ministra vnútra na odstúpenie.
      Dav viackrát kričal na adresu Kaliňáka heslá ako odstúpiť, do basy, či dosť bolo Fica. Okrem politikov vystúpili so svojimi prejavmi aj herci, medzi nimi napríklad Richard Stanke. Protest sa začal o 17.00 h. Približne o 18.00 h sa dav pohol smerom k bytovému komplexu Bonaparte.
      Opozičné SaS a OĽaNO-NOVA žiadajú Kaliňákov odchod pre jeho údajné prepojenie na podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorý je podozrivý z daňových podvodov. S protestmi začali minulý týždeň, kedy sa zišlo približne 3000 ľudí pred komplexom Bonaparte, v ktorom si od Bašternáka prenajíma byt premiér Robert Fico. Opozícia mieni vo vytváraní tlaku na Kaliňáka a Fica pokračovať. Vo štvrtok (30.6.) sa opäť pokúsi ministra vnútra odvolať v parlamente. Odvolávala ho už 7. júna. Smer-SD a jeho koaliční partneri SNS, Most-Híd a #Sieť Kaliňáka vtedy podržali. Urobia tak zrejme opäť.

Inzercia

Odporúčame