Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. jún 2016

Obama: Británia i EÚ zostanú "nenahraditeľnými partnermi" USA napriek brexitu

Prezident USA Barack Obama dnes vyhlásil, že Británia i Európska únia zostanú napriek britskému rozhodnutiu opustiť EÚ "nenahraditeľnými partnermi" Spojených štátov, "Občania Spojeného kráľovstva prehovorili a my rešpektujeme ich rozhodnutie," povedal Obama s upozornením na "osobitný vzťah", ktorý majú Spojené štáty a Británia a tiež na jej úlohu ako spojenca v NATO.

Biely dom súčasne vyzdvihol EÚ za jej prácu na podporu stability, hospodárskeho rastu a šírenia demokratických hodnôt.
      

"Spojené kráľovstvo a Európska únia zostanú nenahraditeľnými partnermi Spojených štátov aj keď začnú rokovať o ich pokračujúcom vzťahu, aby zabezpečili nepretržitú stabilitu, bezpečnosť a prosperitu pre Európu, Veľkú Britániu a Severné Írsko a svet," citovala Obamove vyhlásenie tlačová agentúra DPA.
      

Obama sa ešte pred referendom vyjadril, že rozhodnutie je na Britoch, ale zdôraznil, že USA mali prospech zo silnej Británie v radoch EÚ.

Inzercia

Odporúčame

Kaliňák sa opäť postaví pred plénum, opozícia ho ide odvolávať

Kaliňák sa opäť postaví pred plénum, opozícia ho ide odvolávať

Minister vnútra Robert Kaliňák bude v Národnej rade SR opäť čeliť opozičnému pokusu o odvolanie z funkcie. Zástupcovia strán SaS a OĽaNO-NOVA dnes v podateľni parlamentu odovzdali podpisy poslancov potrebné na iniciovanie mimoriadnej schôdze, ktorú musí predseda NR SR Andrej Danko (SNS) zvolať do siedmich dní.