Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. jún 2016

Kremeľ vyjadril nádej, že Británia po brexite preskúma svoj vzťah k Rusku

Rusko vyjadrilo dnes nádej, že britské vedenie v nových politických podmienkach preskúma svoj prístup k vzťahom s Ruskom.

V reakcii na výsledky štvrtkového referenda v Spojenom kráľovstve, v ktorom sa voliči vyslovili za odchod svojej krajiny z EÚ, to dnes v Moskve uviedol hovorca ruského prezident Dmitrij Peskov.
      

Zdôraznil tiež, že téma brexit je vnútornou záležitosťou Británie a jej vzťahov s EÚ. Poznamenal, že prezident Vladimir Putin má v pláne vyjadriť sa k tejto udalosti neskôr.
      

Na margo budúcich vzťahov medzi Britániou a Ruskom Peskov podľa agentúry RIA Novosti vyjadril nádej, že "v nových reáliách predsa len preváži pochopenie, že je nutné budovať dobré vzťahy s našou krajinou". 
      

Priznal, že vzájomné vzťahy oboch štátov zaťažujú problémy. Konštatoval, že "nie vždy môžeme konštatovať pripravenosť na dialóg a spoluprácu zo strany našich britských partnerov". Poukázal súčasne na rozvinuté vzťahy oboch krajín v minulosti.
      

Výsledky referenda v Británii, v ktorom zvíťazili euroskeptici, svedčia o zložitých a protirečivých procesoch v Európe, komentovala dnes predsedníčka hornej komory ruského parlamentu, Rady federácie, Valentina Matvijenková.
      

"Obyvatelia Británie sa rozhodli, my ich voľbu rešpektujeme. Je to však znepokojujúci signál o tom, že v Európe sa odohrávajú zložité a navzájom si odporujúce procesy," upozornila.

Inzercia

Odporúčame

MZV: EÚ čakajú náročné rokovania, informácia o brexite je poľutovaniahodná

MZV: EÚ čakajú náročné rokovania, informácia o brexite je poľutovaniahodná

Európsku úniu (EÚ) momentálne čakajú náročné rokovania, ktoré musia dať odpovede na mnohé praktické otázky vrátane usporiadania vzájomných vzťahov únie so Spojeným kráľovstvom. Slovensko prijalo správu o výsledkoch britského referenda s poľutovaním. Vo svojom písomnom stanovisku o tom informuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ). Toto rozhodnutie však berie na vedomie a rešpektuje ho.