Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. jún 2016

Šéf labouristov Corbyn predpovedá veľmi ťažké dni pre Britániu

Británia bude teraz musieť čeliť ťažkostiam v čase, keď si vybrala odchod z Európskej únie, a bude si musieť nanovo vyjednať vzťahy s blokom, konštatoval líder Labouristickej strany Jeremy Corbyn.

"Britská vláda musí chrániť a podporovať svoje domáce hospodárstvo. A to teraz, keď vstupuje do etapy odtŕhania sa od Európskej únie a bude si vyjednávať nové obchodné dohody s úniou," povedal opozičný líder pre BBC.
      

"Jednoznačne sú pred nami veľmi ťažké dni," varoval a upozornil na pád ceny libry v reakcii na dnešný výsledok hlasovania o brexite.
      

"Množstvo komunít má plné zuby rozpočtových škrtov a hospodárskych ťažkostí," vysvetlil Corbyn výsledky hlasovania.
      

Podľa britského ministra zahraničných vecí Philipa Hammonda teraz Británia výsledkom hlasovania za odchod z únie stratila množstvo svojho zahraničnopolitického vplyvu.
      

Británia napríklad výrazne presadzovala zachovanie ekonomických sankcií voči Rusku, pričom rozhodovanie v tejto otázke sa na úniovej úrovni môže oslabiť, varoval.
      

"Nikto si nemôže predstavovať, že náš hlas v Európskej únii bude mať rovnakú váhu, ako má dnes," pokračoval Hammond, ktorého citovala agentúra DPA.

Inzercia

Odporúčame