Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. jún 2016

Bezpečnostná rada OSN odsúdila najnovšie raketové testy KĽDR

Severokórejský vodca Kim Čong-un označil stredajšie raketové testy za "veľkú udalosť". BR OSN vyzvala všetky krajiny, aby voči KĽDR uplatnili všetky sankcie, najmä tie marcové, ktoré sú najprísnejšie za posledných 20 rokov.

Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov (BR OSN) prijala vo štvrtok vyhlásenie, v ktorom dôrazne odsudzuje odpálenie balistických rakiet zo Severnej Kórey počas uplynulého týždňa. Konanie Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) označuje za "závažné" porušenie zákazu takejto činnosti, informovala v noci nadnes agentúra AP.

Tento pätnásťčlenný výkonný orgán OSN v jednohlasne schválenom dokumente opätovne požaduje, aby KĽDR zastavila všetky jadrové testy, ako aj aktivity ohľadom balistických rakiet, a podriadila sa rezolúciám OSN, prijatým po tamojšom prvom jadrovom teste z roku 2006. Zároveň vyzýva všetky ostatné krajiny, aby "zdvojnásobili svoje snahy" uplatňovať v plnej miere sankcie voči KĽDR, a to najmä tie najnovšie z marca, ktoré sú najprísnejšie za posledné dve desaťročia.

Bezpečnostná rada v prijatom vyhlásení konštatuje, že rakety odpálené v stredu predstavujú zlepšenie severokórejských systémov nesenia jadrových zbraní a zvyšujú napätie v danom regióne.

Severokórejský vodca Kim Čong-un označil stredajšie raketové testy za "veľkú udalosť", ktorá posilňuje schopnosť Severnej Kórey uskutočniť jadrový útok a umožní jej v prípade potreby zaútočiť na americké ciele v Tichomorí.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.