Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. jún 2016

Avramopulos: EÚ je pripravená uvaliť sankcie na krajiny odmietajúce kvóty

Eurokomisár pre migráciu a vnútorné veci však neuviedol žiadnu konkrétnu krajinu, ktorej by sa uvedené sankcie mohli týkať, ani nešpecifikoval charakter týchto opatrení.

Eurokomisár pre migráciu a vnútorné veci Dimitris Avramopulos dnes vyhlásil, že EÚ je "pripravená" uplatniť sankcie voči tým členským štátom, ktoré odmietajú prijímať utečencov na základe schváleného prerozdeľovacieho systému. 

Avramopulos sa takto vyjadril na podnikateľskej konferencii, ktorá sa konala v blízkosti gréckych Atén. Neuviedol však žiadnu konkrétnu krajinu, ktorej by sa uvedené sankcie mohli týkať, ani nešpecifikoval charakter týchto opatrení, informovala agentúra AP. 

Eurokomisár pochádzajúci z Grécka súčasne vo všeobecnosti odsúdil "populistických a nacionalistických predstaviteľov" niektorých európskych krajín vystupujúcich proti solidárnemu prerozdeľovaniu migrantov. 

Podľa Avramopulosa takýto politici podrývajú nielen európsku spolupatričnosť ale aj základy vlastných spoločností. 

Agentúra AP v tejto súvislosti poznamenala, že viacero východoeurópskych štátov vrátane Maďarska a Slovenska ostro vystupuje proti schválenému relokačnému mechanizmu.

Inzercia

Odporúčame

Vstupenky na Nemecko sa ešte dajú kúpiť cez portál UEFA

Vstupenky na Nemecko sa ešte dajú kúpiť cez portál UEFA

Vstupenky na osemfinálový duel Nemecko - Slovensko na futbalovom EURO 2016 sa ešte stále dajú kúpiť prostredníctvom oficiálneho webu UEFA. Riadiaci orgán spustil predaj ešte nevykúpených lístkov vo štvrtok o 13.45 SELČ na adrese http://access.uefa.com/pkpcontroller/wp/euroshop/index_en.html?queue= q-euro-shop.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.