Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. jún 2016

Z troch obvinených v kauze Váhostav-SK zostal jeden

V kauze stavebnej spoločnosti Váhostav-SK zostal z troch obvinených bývalých manažérov firmy len jeden.

Informuje o tom v dnešnom vydaní denník SME.

V marci 2016 vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil troch ľudí z prostredia manažmentu spoločnosti. Podozrieval ich zo spáchania trestného činu zvýhodňovania veriteľa, čím mohli spôsobiť škodu takmer sedem miliónov eur. Za dokázanie viny im hrozilo väzenie od troch do osem rokov. 

Po troch mesiacoch z troch obvinených ostal jeden. O koho ide, prokuratúra nespresnila. "V súčasnosti nebudeme zverejňovať podrobnejšie informácie," uviedla pre SME hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. 

Vinu za svoje konanie necítil ani jeden a všetci traja voči obvineniu podali sťažnosť. "Po zohľadnení právnych argumentov prokurátora a po čiastočných výsledkoch dokazovania z odboru ekonómia a manažment došlo opätovne k vzneseniu obvinenia zatiaľ na jednu osobu s tým, že sa zisťuje zodpovednosť ďalšieho okruhu podozrivých osôb," dodala Tökölyová.

Podľa denníka je najpravdepodobnejšie, že medzi obvinenými by mohol ostať bývalý generálny riaditeľ Váhostavu-SK Ján Kato. Ten totiž podpisoval faktúry pre subdodávateľov. "Neviem, ako to dopadlo a nemienim sa o tom rozprávať. Necítim na to ani dôvod," reagoval Kato pre SME. V médiách sa okrem neho ako ďalší obvinení spomínali Martin B. a Oľga K.

Inzercia

Odporúčame

Chorvátsko - Španielsko 2:1, Nolito: "Na Talianov budeme pripravení"

Chorvátsko - Španielsko 2:1, Nolito: "Na Talianov budeme pripravení"

Víťazmi D-skupiny na majstrovstvách Európy vo Francúzsku sa stali prekvapujúco chorvátski futbalisti, ktorí v utorok v Bordeaux vyhrali nad úradujúcim šampiónom Španielskom 2:1. Balkánci nastúpili bez kľúčového dispečera Modriča a bez ďalších opôr, ale neuspokojili sa s druhým miestom a v osemfinále (sobota o 21.00 v Lens) sa môžu stretnúť so Slovenskom, alebo ich súperom bude niekto iný z tabuľky mužstiev na tretích miestach skupín.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.