Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
20. 06. 2016, 13:13

Fico sa rozpadu Siete báť nemusí

Hoci sa Roberovi Ficovi v priamom prenose rozpadáva koaličný partner, z tohto vývoja, na rozdiel od kauzy Kaliňák, vrásky mať nemusí.
Fico sa rozpadu Siete báť nemusí

Nech už to v strane Sieť dopadne akokoľvek, jej poslanci (v tomto prípade už ide naozaj iba o nich) nemajú inú alternatívu, ako ďalej podporovať vládu. Platí to pre všetky možné scenáre. Od toho najmenej pravdepodobného, že Procházka sa s ostatnými poslancami nakoniec nejako dohodne, cez odchod nespokojencov do Mostu až po variant, že Hrnčiar a spol. na sneme uchopia stranu do svojich rúk a Procházku odstavia. Alebo naopak, že s nimi zúčtuje Procházka a urdží si kontrolu nad stranou.

Je to jedno. Ak chcú poslanci, ktorí sa do parlamentu dostali za Sieť, zostať poslancami, inú možnosť ako držať vládu nemajú. Vedia, že v prípade predčasných volieb sa Sieť do parlamentu nedostane a existuje len minimálna šanca, že oni sa dostanú na voliteľné miesta na kandidátkach iných strán.

Je, samozrejme, možné, že jeden-dvaja sa odtrhnú a začnú sa spávať nezávislo, ale pri počte 81 vládnych poslancov, navyše s trojicou odídencov od Borisa Kollára v zálohe, ani to pre Roberta Fica nepredstavuje veľké riziko.

Naopoak. Poslanci Siete budú po vnútornom rozkole Ficovi, Dankovi a Bugárovi ešte viac vydaní na milosť. A teda úplne lojálni. Skrátka ideálni koaliční partneri.

Foto: Štefan Puškáš

 

 

 

 

 

 

Odporúčame

Obchodník

Obchodník

U žiadneho politika nebol väčší rozdiel medzi imidžom a realitou ako u Bélu Bugára. A tomu je koniec.