Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. jún 2016

A. Kiska bude so svojím švajčiarskym partnerom rokovať o bilaterálnej spolupráci

S prezidentom Švajčiarska pricestuje skupina podnikateľov, ktorí budú mať príležitosť rokovať so slovenskými partnermi o podnikateľských a investičných možnostiach na slovensko-švajčiarskom obchodnom a inovačnom fóre v Bratislave.

Pozvanie prezidenta SR Andreja Kisku prijal prezident Švajčiarskej konfederácie Johann N. Schneider-Ammann. Dnes absolvuje oficiálnu návštevu Slovenskej republiky, počas ktorej bude rokovať so svojím slovenským partnerom, stretne sa aj s premiérom Robertom Ficom, predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom, ministrom hospodárstva Petrom Žigom a ministrom školstva, vedy, výskumu a športu Petrom Plavčanom.

Prezidenti budú hovoriť najmä o posilnení bilaterálnej spolupráce, osobitne v obchodnej a investičnej oblasti, ako aj hľadať možnosti na spoluprácu v oblasti inovácií, vedy a výskumu. Dôležitou témou bude aktuálne dianie v Európe a v jej susedstve, aj vo svetle blížiaceho sa predsedníctva Slovenska v Rade EÚ. 

S prezidentom Švajčiarska pricestuje skupina podnikateľov, ktorí budú mať príležitosť rokovať so slovenskými partnermi o podnikateľských a investičných možnostiach na slovensko-švajčiarskom obchodnom a inovačnom fóre v Bratislave. Na podujatí vystúpia i obaja prezidenti.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.