Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. jún 2016

Pohraničné stráže zabili 8 sýrskych utečencov pri pokuse prejsť do Turecka

Najmenej osem sýrskych utečencov vrátane štyroch detí zastrelili turecké pohraničné stráže pri pokuse týchto ľudí prejsť cez hranicu do Turecka.

Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP s odvolaním sa na aktivistov z organizácie Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii.

Podľa SOHR príslušníci tureckej pohraničnej stráže zastrelili osem utečencov, keď sa v sobotu večer snažili prejsť z dediny Chirbat al-Džúz na severozápade Sýrie do tureckej provincie Hatay.

Sieť aktivistov Miestne koordinačné výbory (LCC) stanovili počet mŕtvych na 11 a zo smrti utečencov takisto obvinili turecké pohraničné stráže. LCC uviedli, že najmenej jeden z utečencov snažiacich sa prejsť cez hranicu pochádzal zo severosýrskeho mesta Džaráblus, ktoré ovláda extrémistická organizácia Islamský štát (IS).

Agentúre AP sa zatiaľ nepodarilo skontaktovať s tureckými predstaviteľmi a získať ich vyjadrenie k prípadu.

Sýrska vojna vyhnala do Turecka vyše 2,7 milióna utečencov, ako uvádza OSN. Turecko v posledných mesiacoch sprísnilo bezpečnosť na svojej hranici so Sýriou, aby zabránilo ďalšiemu prúdeniu utečencov na svoje územie.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.