Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. jún 2016

MV: Opozícia opäť nepredložila dôkazy a odvoláva sa na dohady

Poslanci SaS a OĽaNO-NOVA pred niekoľkými dňami tvrdili, že spoločnosť B.A. Haus je v predĺžení a nemá žiadnu hodnotu. Teraz tvrdia, že má zase priveľkú hodnotu, pričom opäť žiadne dôkazy nepredložili a odvolávajú sa na dohady. Vyhlásil to dnes hovorca ministra vnútra Roberta Kaliňáka Ivan Netík v reakcii na tlačovú konferenciu opozície, podľa ktorej Kaliňák zobral od podnikateľa Ladislava Bašternáka úplatok.

"Každý deň si vymýšľajú nové a nové fantastické príbehy, ktorým už nikto neverí. Minister vnútra všetky podozrenia vyvrátil, keď ukázal, že riadne a v súlade so zákonom kúpil 16-percentný podiel v tejto spoločnosti, za ktorý riadne zaplatil zo svojho účtu," dodal Netík.
      

Šéf OĽaNO-NOVA Igor Matovič dnes povedal, že Kaliňák aj premiér Robert Fico (Smer-SD) zobrali od Bašternáka úplatok, ktorým je rozdiel skutočnej hodnoty a sumy, ktoré podnikateľovi zaplatili alebo dodnes platia. Opozícia zároveň zbiera podpisy na mimoriadnu schôdzu NR SR, kde sa opäť pokúsia Kaliňáka odvolať.
      

"Robert Kaliňák kúpil podiel vo firme B.A. Haus, ktorej jediný majetok sú nehnuteľnosti. Ich ceny sa v lukratívnej časti Bratislavy za posledné dva roky vôbec nehýbali. Sú to štyri nehnuteľnosti v súhrnnej hodnote 6,5 milióna eur, podľa odhadov realitného makléra. Kaliňák kúpil v B.A. Haus 16-percentný podiel, ktorého hodnota je 1,04 milióna eur len za 430.000 eur. Aktívny minister vnútra teda zobral od Bašternáka, ktorý mal problémy s políciou, úplatok 610.000 eur," povedal Matovič.
      

Podobný prípad je podľa jeho slov aj bytový komplex Bonaparte, v ktorom býva premiér a ktorý patrí Bašternákovi. "Fico tam vraj býva za 2650 eur mesačne, ktoré platí za byt s výmerou 377 metrov štvorcových. Sú tam však výrazne menšie byty a nájom stojí 5000 eur plus energie. Reálny nájom vo Ficovom byte by bol 6500 eur plus 800 eur energie. Za 44 mesiacov je to rozdiel 195.800 eur, čo je úplatok Ficovi," uviedol Matovič.

 

Inzercia

Odporúčame

Weiss anglický tím dobre pozná: "Platiť by mohla kombinačná hra"

Weiss anglický tím dobre pozná: "Platiť by mohla kombinačná hra"

Slovenskí futbalisti si uvedomujú, že ich cesta do osemfinále EURO 2016 vedie cez bodový zisk zo záverečného súboja B-skupiny s favorizovaným Anglickom (pondelok 20. júna o 21.00 SELČ v Saint-Étienne). Krídelník národného tímu Vladimír Weiss vyhlásil, že na pravidelného účastníka veľkých turnajov bude platiť stopercentný oduševnený výkon a kombinačná hra. Proti Walesu (1:2) táto taktika mužstvu trénera Jána Kozáka k dosiahnutiu úspešného výsledku nepomohla, s Ruskom (2:1) však už zafungovala na jednotku a Slováci dosiahli prvé víťazstvo na šampionáte, vďaka ktorému môžu snívať postupový sen.

Denník Svet kresťanstva