Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. jún 2016

VW sa zameria na elektromobily, do 10 rokov by mali generovať 1/4 tržieb

Nemecká automobilka Volkswagen očakáva, že do 10 rokov by sa autá na elektrický pohon mali na globálnych tržbách firmy podieľať celou štvrtinou. Informovali o tom agentúry AP a DPA.

Šéf Volkswagenu Matthias Müller dnes predstavil novú dlhodobú stratégiu firmy, ktorá zápasí s dôsledkami emisného škandálu. Ako uviedol, v rámci projektu s názvom Together - Strategy 2025 plánuje VW do roku 2025 uviesť na trh viac než 30 modelov áut na elektrický pohon a ročne ich predávať 2 až 3 milióny. Šéf spoločnosti očakáva, že na celkových tržbách VW by sa tieto vozidlá mali podieľať zhruba 25 %. Na porovnanie, v roku 2013 predal Volkswagen 64.000 elektrických vozidiel.

Spoločnosť si v rámci novej stratégie zároveň stanovila zvýšenie ziskovosti a zníženie nákladov. To sa týka najmä vlajkovej značky VW. Väčšinu zisku celej skupiny v 1. štvrťroku totiž zaistili luxusné značky Audi a Porsche. V tejto súvislosti Müller uviedol, že spoločnosť plánuje zvýšiť prevádzkovú maržu skupiny do roku 2025 zo súčasných 6 % na 7 až 8 %.

Najväčšia európska automobilka sa do problémov dostala v septembri minulého roku, keď americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) oznámila, že nemecká spoločnosť do veľkého počtu vozidiel nainštalovala softvér, ktorý počas testovacej fázy dokázal zamaskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka. Automobilka neskôr priznala, že po svete jazdí s takto upraveným softvérom okolo 11 miliónov áut. Škandál viedol k výraznému prepadu hodnoty akcií spoločnosti a firma zároveň čelí pokutám za miliardy dolárov.

Inzercia

Odporúčame

Zástupcovia učiteľov považujú šesťpercentné zvýšenie platov za nízke

Zástupcovia učiteľov považujú šesťpercentné zvýšenie platov za nízke

Školskí odborári, ale aj Iniciatíva slovenských učiteľov (ISU) sú nespokojní s navýšením platov učiteľov o šesť percent, považujú ho za nedostatočné. Navýšenie platov schválili poslanci NR SR na stredajšom (15.6.) rokovaní parlamentu. Učitelia na základných, stredných a vysokých školách by si mali finančne prilepšiť od septembra tohto roku.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.