Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. jún 2016

Medzi strelcom z Orlanda a teroristami sa podľa riaditeľa CIA nenašlo spojenie

Islamský štát sa však podľa jeho slov bude vždy pokúšať inšpirovať k útokom tzv. osamelých vlkov.

Riaditeľ americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) John Brennan dnes povedal, že medzi strelcom z Orlanda, ktorý minulý víkend zabil 49 ľudí, a zahraničnými teroristickými organizáciami nenašli žiadne spojenie. Uviedol to vo svojej výpovedi pred senátnym výborom pre spravodajské služby, informovala tlačová agentúra AP.

Islamský štát sa podľa jeho slov bude vždy pokúšať inšpirovať k útokom tzv. osamelých vlkov. Brennan povedal, že videl v Orlande, San Bernardine a inde, že sa Islamský štát pokúša inšpirovať k útokom svojich sympatizantov, ktorí s ním nemajú žiadne priame styky.

Dodal však, že hoci si CIA vymieňa spravodajské informácie s Federálnym úradom pre vyšetrovanie (FBI), aby mu pomohla pri identifikácii potenciálnych osamelých útočníkov, jej úlohou je zbierať informácie o operáciách v zahraničí.

Inzercia

Odporúčame

Zástupcovia učiteľov považujú šesťpercentné zvýšenie platov za nízke

Zástupcovia učiteľov považujú šesťpercentné zvýšenie platov za nízke

Školskí odborári, ale aj Iniciatíva slovenských učiteľov (ISU) sú nespokojní s navýšením platov učiteľov o šesť percent, považujú ho za nedostatočné. Navýšenie platov schválili poslanci NR SR na stredajšom (15.6.) rokovaní parlamentu. Učitelia na základných, stredných a vysokých školách by si mali finančne prilepšiť od septembra tohto roku.