Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. jún 2016

Eurostat: Počet žiadateľov o azyl v EÚ sa výrazne znížil

Počet žiadateľov o azyl v štátoch Európskej únie sa v prvých mesiacoch tohto kalendárneho roka výrazne znížil. Od januára do marca o ochranu v Európe požiadalo približne 287.000 migrantov. Informoval o tom štatistický úrad EÚ Eurostat.

Na porovnanie, za posledný štvrťrok 2015 eviduje úrad celkovo 426.000 uchádzačov o azyl, napísala agentúra DPA.
      

Zďaleka najviac najnovších žiadateľov - okolo 102.000 - pochádza z vojnou zmietanej Sýrie. Migranti z tejto krajiny tvoria v siedmich európskych štátoch najväčšiu skupinu azylantov, pričom len v Nemecku podalo žiadosť 88.500 ľudí. Druhé a tretie miesto v počte žiadateľov o azyl zastupujú migranti z Iraku a Afganistanu.
      

Žiadosti o azyl podalo najviac migrantov v Nemecku (175.000), nasledujú Taliansko (22.300), Francúzsko (18.000) a Rakúsko (13.900).

Inzercia

Odporúčame

Merkelová verí, že Slovensko bude dobrou predsedníckou krajinou

Merkelová verí, že Slovensko bude dobrou predsedníckou krajinou

Nemecká kancelárka Angela Merkelová verí, že Slovensko bude dobrou predsedajúcou krajinou v Rade Európskej únie. Nepochybuje, že súvisiacu agendu SR zvládne. Po dnešnom stretnutí so slovenským premiérom Robertom Ficom tiež povedala, že Nemecko sa bude snažiť slovenské predsedníctvo podporovať.

Podľa Kozáka treba na postup bodovať proti Anglicku

Podľa Kozáka treba na postup bodovať proti Anglicku

Na postup do osemfinále EURO 2016 bude potrebné bodovať v záverečnom súboji proti najväčšiemu favoritovi B-skupiny Anglicku, skonštatoval tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák deň po historickom víťazstve 2:1 nad Ruskom. Podľa kormidelníka tímu debutujúceho na európskom šampionáte je výhodou, že Slováci majú postupové karty vo vlastných rukách.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.