Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. jún 2016

Rozhodujú o väzbe desiatich zadržaných piťovcov

Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) pracovisko Banská Bystrica začal dnes popoludní rozhodovať o väzobnom stíhaní desiatich osôb zadržaných v rámci utorkovej veľkej policajnej akcie na území Bratislavy a západného Slovenska.

Malo by ísť o osoby, ktoré majú blízko k bratislavskej skupine piťovcov - v minulosti právoplatne na 16 rokov odsúdeného šéfa Juraja Ondrejčáka. Rozhodnutie ŠTS by po dnešnom výsluchu obvinených malo padnúť až v piatok 17. júna, kedy by mal sudca zároveň rozhodnúť o väzbe ďalších šiestich zadržaných. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.
      

Medzi zadržanými podľa mediálnych informácií je aj syn známeho slovenského veľkopodnikateľa - Ladislava R. advokát Martin R. Jeho meno sa objavilo v minulosti na takzvaných mafiánskych zoznamoch a v minulosti bol obžalovaný na Okresnom súde Bratislava II a následne zbavený spod obžaloby v prípade vydieranie účtovníčky svojho otca.
      

Policajná akcia príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) prebiehala v utorok ráno. Podľa portálu čas.sk výnimkou nebol ani bratislavský Lamač, odkiaľ skupina dlhé roky operovala. Tam zatvorili reštauráciu Trojka spájanú so spomínaným odsúdeným bossom podsvetia Ondrejčákom, alias Piťom.
      

Ako prvý o prebiehajúcej akcii NAKA informoval v utorok portál Aktuality.sk. Ako polícia, tak aj Úrad špeciálnej prokuratúry bližšie informácie vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie tak zatiaľ neposkytol.
      

Tlačová konferencia Prezídia Policajného zboru (P PZ) sa však k tomuto prípadu uskutoční v budove P PZ dnes. Informácie poskytne samotný prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. TASR o tom dnes informoval hovorca P PZ Michal Slivka.

 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.