Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. február 2024, 11:12

Kauza Valčeky

Proces s Norbertom Bödörom prerušili, obžalovaný neprišiel

Proces s Norbertom Bödörom prerušili, obžalovaný neprišiel

Norbert Bödör (vpravo) so svojím obhajcom Marekom Parom na snímke z roka 2022. Foto: TASR/Ján Krošlák

Hlavné pojednávanie bude pokračovať v pondelok 19. februára. Norbert Bödör chce byť prítomný pri výsluchu svedkov.

Samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu prerušila proces v korupčnom prípade Norberta Bödöra. Hlavné pojednávanie bude pokračovať v pondelok 19. februára.

Obžalovaný sa na začiatok procesu nedostavil z dôvodu práceneschopnosti a chce byť prítomný pri výsluchu svedkov a dokazovaní.

Obhajca obžalovaného Marek Para potvrdil, že Norbert Bödör sa chce zúčastniť na najbližšom hlavnom pojednávaní. Tiež informoval, že s klientom podal trestné oznámenie na dozorujúceho prokurátora Petra Mikuláša. Orgány činné v trestnom konaní podľa nich účelovo rozdelili skutok svedka, v tomto prípade Bernarda Slobodníka, na dva prečiny, aby mohol dostať podmienečný trest.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry bližšie okolnosti k trestnému oznámeniu nepoznal. V prípade ho podľa jeho slov zatiaľ nevypočuli.

Norbert Bödör, ktorý figuruje aj v kauze Dobytkár, je obžalovaný z prečinu podplácania v kauze Valčeky. Vinu odmieta.

Podľa obžaloby mal poskytnúť úplatok vo výške 50-tisíc eur za to, aby polícia neobvinila Štefana Žigu, príbuzného súčasného podpredsedu parlamentu Petra Žigu z Hlasu. V kauze už bol za prijatie úplatku odsúdený bývalý policajt Marián Kučerka.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Poslanec Smeru Ľuboš Blaha sa na Telegrame chváli, že poskytol rozhovor pre ruskú televíziu Rossija 1. „Ruský novinár mi vravel, že vraj som prvý z vládnych politikov z členských krajín EÚ, ktorý mu dal rozhovor - o to viac ma to teší," píše Blaha. „Novinára z Rossija 1 zaujalo aj moje video jesenného upratovania, v Rusku z toho bol vraj hit - je fajn, že Duchoňova melódia sa šíri svetom," povedal na margo zvesenia portrétu prezidentky, ktorý nahradil portrétom masového vraha Che Guevaru, za čo ho trestne stíha NAKA.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.