Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. február 2024, 08:14

Rusi zabili pri dronovom útoku na Charkov sedem ľudí vrátane troch detí

Rusi zabili pri dronovom útoku na Charkov sedem ľudí vrátane troch detí

Hasiči zasahujú na mieste požiaru po ruskom dronovom útoku v ukrajinskom Charkove. Foto: TASR/AP

Ruská armáda zasiahla čerpaciu stanicu.

Sedem ľudí vrátane troch detí zahynulo v sobotu pri ruskom dronovom útoku, ktorý zasiahol čerpaciu stanicu v meste Charkov na východe Ukrajiny. Uviedol to gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synehubov. TASR prevzala správu z agentúry AFP.

„Počet obetí útokov okupantov na Charkov sa, žiaľ, zvýšil na sedem... Medzi nimi sú tri deti: sedemročné, štvorročné a asi šesťmesačné bábätko,“ napísal Synehubov na platforme Telegram. Ukrajinské úrady prvotne informovali o jednej obeti.

Podľa starostu Charkova Ihora Terechova spôsobilo horiace palivo zo zasiahnutej čerpacej stanice rozsiahly požiar, ktorý poškodil 14 domov. Úrady museli evakuovať najmenej 50 ľudí.         

Miestna prokuratúra uviedla, že tri nepriateľské drony zasiahli východnú časť Charkova. 

Druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkov je od hraníc s Ruskom vzdialené len niečo vyše 30 kilometrov a od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu je pravidelným terčom útokov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 12 minútami

Českí poslanci schválili novelu občianskeho zákonníka, ktorá párom rovnakého pohlavia umožní uzavrieť zväzky s väčšinou práv, aké majú heterosexuálne páry. Takzvané manželstvo pre všetkých bude mať názov "partnerstvo". (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.