Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. jún 2016

V Nigérii našli telá 34 migrantov, zomreli zrejme od smädu

Telá 34 migrantov, medzi ktorými bolo aj 20 detí, našli minulý týždeň na púšti v africkom Nigeri.

Informovalo o tom v stredu nigerské ministerstvo vnútra.

Spresnilo, že migranti sa zrejme snažili cez púšť dostať do susedného Alžírska. V skupine bolo päť mužov, deväť žien a 20 detí. Telá sa našli neďaleko nigersko-alžírskeho hraničného priechodu Assamakka.

Nigerské ministerstvo vnútra podľa britskej spravodajskej spoločnosti BBC uviedlo, že migranti zomreli zrejme od smädu po tom, ako ich prevádzač zanechal v púšti. Smrť nastala medzi 6. a 12. júnom, dodal. Dve z obetí nigerské úrady identifikovali ako občanov Nigérie, štátna príslušnosť ďalších nie je známa.

Niger leží na prevádzačskej trase medzi subsaharskou Afrikou a Európou. Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) pred časom informovala, že len vlani trasu cez vyprahnutú oblasť Agadez na sever Nigeru absolvovalo 120.000 ľudí. 

Mali a Niger sa stali v uplynulých rokoch stali tranzitnými krajinami pre tisíce ilegálnych migrantov. Líbyi sa prevádzači snažia vyhýbať odvtedy, ako sa krajina zmieta v politickom chaose.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.