Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. február 2024, 09:07

Petícia proti Fiducia supplicans

Signatári vyzývajú na odmietnutie vatikánskeho dokumentu

Signatári vyzývajú na odmietnutie vatikánskeho dokumentu

Ilustračné foto - TASR/AP

Pod tzv. synovskou výzvou je podpísaných 90 katolíckych kňazov, akademikov a ďalších intelektuálov.

Niekoľko desiatok signatárov z celého sveta zverejnilo na internete výzvu, v ktorej žiadajú cirkevných predstaviteľov, aby odmietli vatikánsku deklaráciu Fiducia supplicans o požehnávaní neregulárnych párov.

Zároveň apelujú aj na samotného pápeža Františka, aby dokument odvolal, informuje Catholic News Agency.

Pod Synovskú výzvu všetkým kardinálom a biskupom Katolíckej cirkvi sa podpísala aj nemecká sociologička Gabriela Kuby, taliansky historik Roberto de Mattei, americký spisovateľ Philip F. Lawler či profesor Americkej katolíckej univerzity vo Washingtone Michael Pakaluk.

Vo výzve sa píše, že deklarácia Fiducia supplicans je v rozpore „s Písmom a univerzálnou a neprerušenou tradíciou cirkvi“ a „vyvoláva vážny škandál“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Poslanec Smeru Ľuboš Blaha sa na Telegrame chváli, že poskytol rozhovor pre ruskú televíziu Rossija 1. „Ruský novinár mi vravel, že vraj som prvý z vládnych politikov z členských krajín EÚ, ktorý mu dal rozhovor - o to viac ma to teší," píše Blaha. „Novinára z Rossija 1 zaujalo aj moje video jesenného upratovania, v Rusku z toho bol vraj hit - je fajn, že Duchoňova melódia sa šíri svetom," povedal na margo zvesenia portrétu prezidentky, ktorý nahradil portrétom masového vraha Che Guevaru, za čo ho trestne stíha NAKA.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.