Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. jún 2016

Podľa Solymosa nie je dôležité, či Kaliňák presvedčil koaličných partnerov

Pri kauze ministra vnútra Roberta Kaliňáka nemá už byť dôležité to, či sa mu podarilo presvedčiť koaličných partnerov, ale udržanie dôveryhodnosti v inštitúcie ako je polícia. Myslí si to šéf envirorezortu László Solymos (Most-Híd). Jeho osobne mal Kaliňák svojou obhajobou presvedčiť. Rovnako verí, že sa prípad nezávisle vyšetrí.

Ani ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) si nemyslí, že otázka stojí tak, či Kaliňák presvedčil partnerov z koalície. "Dnes je to otázka dôvery v inštitúcie tohto štátu, v políciu, a to je vážna téma," zdôraznila. Pripomenula, že minister vnútra je politicky zodpovedný za políciu. "Ako hovorím, tá téma je vážna, pretože je v hre dôvera v štátne inštitúcie vrátane polície," doplnila.
      

O Kaliňákovi sa dnes ministri na vláde podľa šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera (nominat Smer-SD) nebavili. "Nebol na to priestor," vysvetlil. Podľa svojich slov však nemá dôvod mu nedôverovať. Nevie si totiž predstaviť, že by sa minister vnútra bez ohľadu na to, kto ním je, dopustil takých závažných konaní z akých obviňujú Kaliňáka.

 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.