Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. jún 2016

Rusko s podmienkou a vysokou pokutou, Mutko: "Trest akceptujeme"

Európska futbalová únia (UEFA) v utorok podmienečne vylúčila ruskú reprezentáciu z finálového turnaja majstrovstiev Európy. Informovala o tom agentúra DPA.

Dôvodom k trestu, ktorý potrvá až do konca turnaja, bolo víkendové vyčíňanie ruských fanúšikov, ktorí sa v centre Marseille stretli s anglickými "rowdies". Francúzske súdy a polícia zareagovali rýchlo, viacerí chuligáni skončili za mrežami, respektíve boli z krajiny deportovaní. Ruskí fanúšikovia sú v uplynulých dňoch pod veľkým drobnohľadom, o čom svedčila aj utorková kontrola autobusu pred Nice.
      

UEFA okrem hrozby vylúčenia potrestala Rusko finančnou pokutou vo výške 150-tisíc eur. Definitívne vyradenie tímu sa podľa UEFA uskutoční v prípade, že sa podobné udalosti odohrajú v priestoroch štadiónov na zostávajúcich ruských zápasoch na šampionáte, ktoré sú pod jurisdikciou disciplinárnych orgánov UEFA. "Disciplinárny rozsudok bol vynesený, čakáme na oficiálne oznámenie. Akceptujeme rozhodnutie UEFA, Ruská futbalová únia (RFU) nemôže vyjadriť iný postoj k situácii," citovala prezidenta RFA Vitalija Mutka tlačová agentúra TASS.
      

Hráči zbornej sa v stredu 15. júna stretnú v Lille (15.00) vo svojom druhom zápase v B-skupine EURO 2016 so slovenskými reprezentantmi.

Inzercia

Odporúčame

Do Talianska prichádza čoraz viac osamelých detských migrantov

Do Talianska prichádza čoraz viac osamelých detských migrantov

Počet detských migrantov, ktorí sa preplavili cez Stredozemné more do Talianska bez rodičov či príbuzných, sa od januára do mája zdvojnásobil v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Informoval o tom dnes v Ženeve Detský fond OSN (UNICEF), ktorý citovala svetová agentúra DPA.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.