Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. jún 2016, 13:29

Jozef Mihál: B.A. Haus sa dá označiť ako práčka špinavých peňazí.

Mihál tiež poukázal na to, že Kaliňák údajne tejto spoločnosti požičal 430.000 eur, ale už za dva a pol roka sa mu vrátilo 260.000 eur.

Poslanec Jozef Mihál (SaS) sa domnieva, že Kaliňák je súčasťou daňových a odvodových podvodov. "Spoločnosť B.A. Haus sa dá označiť ako práčka špinavých peňazí," podotkol. Podľa jeho slov akcionári musia platiť z podielov na zisku zdravotné odvody, ale akcionári B.A. Haus to nerobia, lebo sa im akože vracajú pôžičky, ktoré firme dali.
      Mihál tiež poukázal na to, že Kaliňák údajne tejto spoločnosti požičal 430.000 eur, ale už za dva a pol roka sa mu vrátilo 260.000 eur. "To je rentabilita 25 percent ročne, pričom spoločnosť podniká s prenájmom nehnuteľností, kde je normálna rentabilita na úrovni piatich percent ročne. Takáto ziskovosť sa vyskytuje vo firmách, ktoré sa bežne označujú ako práčka špinavých peňazí," zdôraznil Mihál.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 19 minútami

Šéf NATO Jens Stoltenberg na summite v Madride prisľúbil krajinám v Afrike a na Blízkom východe zvýšenú podporu. Aliancia tak chce konkurovať narastajúcemu vplyvu Ruska a Číny v týchto regiónoch. (tasr)

pred hodinou

Pri Trnave vznikol podvečer požiar, pri ktorom zhorelo nepokosené obilie na rozlohe 18 hektárov. Na mieste zasahovali profesionálni hasiči aj jednotky dobrovoľných hasičov z viacerých obcí v okolí Trnavy. (tasr)

pred hodinou
pred 3 hodinami

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová rovnako ako jej krajanka Kristína Kučová neprešla cez 2. kolo dvojhry na turnaji vo Wimbledone. S Poľkou Magdalenou Frechovou prehrala 4:6, 4:6. Posledným slovenským želiezkom v singli tak zostal Alex Molčan. (tasr)

pred 4 hodinami

V obci Somotor v okrese Trebišov dnes namerali 38,8 stupňa Celzia, čím horúčavy prekonali júnový rekord z roku 2012. Vtedy namerali 38,2 stupňa Celzia v Slovenskom Grobe. Horúčavy však vrcholia až zajtra, teplota by mala vystúpiť najvyššie na Dolnom Zemplíne, s hodnotou okolo 39 stupňov Celzia. (tasr)

pred 4 hodinami

Slovensko v tejto chvíli nepredpokladá navyšovanie počtu cudzích vojakov NATO na svojom území nad parlamentom schválený počet 3000, povedal po skončení summitu NATO v Madride minister obrany Jaroslav Naď. Podľa neho bude v lete na Slovensku 1600 až 1700 zahraničných vojakov NATO. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.