Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. jún 2016

RegioJet požiadal o licencie na nové autobusové linky, chystá 20 spojov

Súkromný dopravca RegioJet plánuje spustiť na východnom Slovensku dve nové autobusové linky, na ktorých má jazdiť 20 spojov denne.

Spoločnosť už podala žiadosť o licencie na tieto linky.

"Chceme prepojiť mestá na východnom Slovensku so stanicami našich vlakov. Tie síce v súčasnosti premávajú do Kysaku či Košíc, ale pre cestujúcich, ktorí pokračujú ďalej na východné Slovensko, chceme zabezpečiť garantovaný prípoj priamo od alebo k vlaku," opísal majiteľ spoločnosť Radim Jančura.

Všetky autobusy, ktoré plánuje dopravca spustiť, tak budú priamo nadväzovať na príchody a odchody jeho vlakov. "Rešpektovať budú aj ich prípadné meškania," dodal Jančura.

Novými linkami chce spoločnosť spojiť Kysak s Prešovom či Kysak so Svidníkom. "Plánujeme aj spoje z Kysaku do Bardejova, ktoré by nadväzovali na vlaky z Bratislavy a Prahy a obsadiť plánujeme aj významnú trasu medzi Košicami, Michalovcami, Humenným a Sninou," vymenovala riaditeľka autobusovej dopravy spoločnosti RegioJet Ivana Kašická.

Všetky nové trasy vzišli podľa jej slov z podnetov cestujúcich, ktoré uviedli v nedávnej ankete firmy. "Ak by všetko vyšlo ako plánujeme, na východnom Slovensku vznikne 20 nových autobusových spojení, ktoré budú premávať každý deň," vyčíslila.

Inzercia

Odporúčame