Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. jún 2016

Good Angels Košice nebudú hrať v Eurolige

Slovenský basketbalový klub Good Angels Košice nebude v sezóne 2016/2017 pôsobiť v Eurolige.

Vedenie klubu zároveň požiadalo o odklad prihlášky do Európskeho pohára FIBA. Informáciu pre TASR potvrdil generálny manažér klubu Daniel Jendrichovský.

Generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský si po nedávnom zisku 13-teho titulu majstra Slovenska vzal čas na rozmyslenie. Podľa vlastných slov nechcel dávať veľké vyhlásenia a naznačil, že v klube dôjde k výrazným zmenám. Jednou z nich bude neúčasť klubu v prestížnej Eurolige, otáznym zostáva účinkovanie v Európskom pohári FIBA.

"Môžem potvrdiť, že v sezóne 2016/2017 nebudeme pôsobiť v Eurolige. To, či sa objavíme v európskych pohárových súťažiach, sa ešte uvidí," uviedol Jendrichovský pre TASR s tým, že viac informácií vedenie klubu poskytne na pripravovanej tlačovej konferencii.

"Požiadali sme FIBA o odklad až do piatka. Prežívame náročné dni. S našimi partnermi hľadáme prostriedky, aby sme sa mohli dôstojne predstaviť aspoň v Európskom pohári FIBA," povedal pre denník Šport Jendrichovský. 

V sezóne 2015/2016 pôsobil košický klub v dvoch európskych súťažiach. V silne obsadenej A-skupine Euroligy síce do ďalšej fázy súťaže nepostúpil, ale vďaka umiestneniu na piatej priečke mohol pokračovať v Európskom pohári FIBA. V ňom napokon vypadol po dvojzápase s francúzskym Lille.

Inzercia

Odporúčame