Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. jún 2016

Fico: Koaličné strany dôverujú Robertovi Kaliňákovi

Koaličné strany Smer-SD, SNS, Most-Híd a #Sieť dôverujú ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi (Smer-SD).

Po dnešnom trojhodinovom rokovaní Koaličnej rady to vyhlásil predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD), ktorý prečítal spoločné stanovisko vládnej štvorky.

"Minister vnútra predložil na Koaličnej rade dokumenty, ktoré vyvracajú obvinenia vznášané opozíciou. Robert Kaliňák informoval Koaličnú radu, že s uvedenými dokumentmi dnes oboznámi médiá aj verejnosť," avizoval Fico na margo pripravovanej Kaliňákovej tlačovej konferencie.

Koaličná rada podľa premiéra očakáva, že orgány činné v trestnom konaní urýchlene a dôsledne prešetria podozrenia z daňových podvodov v prípade Bašternák a že predstavitelia orgánov činných v trestnom konaní budú v súlade so zákonom a v čo najširšej miere informovať o priebehu a výsledkoch vyšetrovania.

Koalícia vyjadrila tiež vážne znepokojenie nad skutočnosťou, že asistent poslanca za SaS v pozícii pracovníka komerčnej banky úmyselne porušil bankové tajomstvo a "poskytol opozícií a médiám informácie, ktoré sú hrubo skresľované a zneužívané za účelom politickej konfrontácie proti vysokému ústavnému činiteľovi".

Koaličná rada sa podľa premiéra zaoberala aj schôdzou NR SR, ktorá začína v utorok (14. 6.). "Skoordinovali sme postup vládnych strán. Keďže tých bodov nie je veľa, predpokladám, že schôdza parlamentu by mala skončiť v priebehu jedného týždňa," dodal Fico.

Inzercia

Odporúčame

Kozák chystá na Rusov zmeny

Kozák chystá na Rusov zmeny

Tréner slovenských futbalistov Ján Kozák si nemyslí, že by záležitosť so zrušeným letom fanúšikov do Bordeaux narušila prípravu na zápas proti Walesu.