Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. jún 2016

K masovej streľbe v bare v Orlande sa priznal Islamský štát

Džihádistická skupina Islamský štát (IS) sa dnes prihlásila k zodpovednosti za streľbu v meste Orlando v americkom štáte Florida.

Vo svojom vyhlásení IS uviedol, že útok spáchal "vojak kalifátu". 

Rozhlasová stanica Islamského štátu al-Baján z vyhlásenia citovala, že "Alah umožnil bratovi Omarovi Mateenovi, jednému z vojakov kalifátu v Amerike, aby spáchal ghazwu (termín používaný islamistami pre útok), počas ktorej sa dostal do nočného klubu sodomitov v meste Orlando... a zabil a zranil viac ako 100 z nich".

Pri streľbe v nočnom gay klube v meste Orlando zahynulo 50 ľudí a ďalších 53 ich utrpelo zranenia.

Prezident USA Barack Obama označil streľbu v orlandskom klube za "strašný masaker". Zdôraznil tiež, že hoci zatiaľ nie je jasné, čo presne páchateľa motivovalo, bol to podľa neho človek plný nenávisti a spáchal "teroristický čin".

Obama dodal, že útok na ktoréhokoľvek občana USA je útokom na všetkých Američanov bez ohľadu na etnický pôvod, náboženstvo alebo sexuálnu orientáciu.

Inzercia

Odporúčame

 KDH a nezaradení poslanci žiadajú Kaliňákov odchod

KDH a nezaradení poslanci žiadajú Kaliňákov odchod

imoparlamentné hnutie KDH vyzýva premiéra Roberta Fica, aby odvolal ministra vnútra Roberta Kaliňáka (obaja Smer-SD). A to ešte pred slovenským predsedníctvom v Rade Európskej únie. "Rozsah aktuálnych informácií o skutočnostiach v 'kauze Bašternák' je dostatočný na to, aby došlo k vyvodeniu politickej zodpovednosti," píše sa v stanovisku hnutia, ktoré poskytol Stano Župa z komunikačného oddelenie KDH.