Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. jún 2016

Bugár: Ak Kaliňák ukáže dokumenty, zístíte, že to nie je kauza

Ak dnes minister vnútra Robert Kaliňák ukáže verejnosti príslušné dokumenty, zistíte, že jeho údajné finančné napojenie na podnikateľa Ladislava Bašternáka kauzou nie je. Pred dnešným rokovaním Koaličnej rady to vyhlásil líder Mosta-Híd Béla Bugár.

"To, čo tvrdí opozícia, z tých dokumentov nevyplýva. Myslím si, že minister Kaliňák ukáže dnes dokumenty verejnosti. Ak vám to urobí, zistíte, že to kauza nie je. Z týchto dokumentov vôbec nevyplýva, že by mal blízky vzťah s Bašternákom," povedal Bugár.
      

Z napojenia na Bašternáka, ktorý figuruje v kauze údajných daňových podvodov s vratkami DPH, obviňuje Kaliňáka opozícia. Poslanecký asistent Jozefa Rajtára (SaS) Filip Rybanič ako pracovník banky dokonca nahliadol na účty Kaliňáka a exministra Jána Počiatka (Smer-SD). Chcel preveriť, či táto dvojica prijala nejaké peniaze z Bašternákovych firiem. Opozícia tvrdí, že išlo o státisíce, Kaliňák to odmieta. Po tomto skutku poslaneckého asistenta zadržala polícia a obvinila ho z trestného činu porušenia bankového tajomstva.
      

Koalícia sa dnes bude venovať aj téme zvyšovania tzv. koncesionárskych poplatkov za služby RTVS, ktoré presadzuje minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD), ale SNS je zatiaľ proti. "Aj RTVS musí preukázať, aký to bude mať pozitívny dosah na tých, ktorí platia, teda na občanov. Minister Maďarič asi bude musieť ustúpiť z navrhovanej výšky poplatkov," pripustil Bugár.
      

V súčasnosti platia za RTVS domácnosti 4,64 eura mesačne, Maďarič navrhuje sedem eur. Výška poplatku sa nemenila 13 rokov.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.